GüncelGündem

Asya Ombudsmanlar Birliği 25. Yönetim Kurulu Toplantısı, İstanbul’da yapıldı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Rami Kütüphanesi’ndeki toplantıda konuşan Kamu Başdenetcisi Şeref Malkoç, Asya Ombudsmanlar Birliğinin başarılı faaliyetlerinin sürdürülmesine çok önem verdiklerini, tüm toplantılarına katılarak birliğe katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Malkoç, yoksulluk, kuraklık, göç, terör, çevre ve iklim değişikliği gibi insanlığı olumsuz etkileyen, insan haklarına zarar veren önemli sorunların yaşandığını belirtti.

Ülkelerin tek başına bu sorunlarla mücadele etmesinin imkansız olduğunu dile getiren Malkoç, “Bu sorunlarla ülkeler, sabırla, dayanışma ve işbirliği halinde mücadele ederlerse başarı sağlanır. Uluslararası alanda verilecek bu mücadelenin ortak zemini hukuktur, adalettir ve insan haklarıdır.” diye konuştu.

“İsrail soykırım yapmış, savaş suçu işlemiştir”

Savaşların insanlığa büyük felaketler yaşattığını vurgulayan Malkoç, şöyle devam etti:

“Bu anlamda Türkiye çok zor bir coğrafyadadır. Kuzeyimizde denizden iki komşumuz, Rusya ve Ukrayna, 2 yıldan beri savaş halindedir. Güneyde iki komşumuz, Irak’ta ve Suriye’de 15 yıldan fazladır iç savaş yaşanmaktadır. Doğu komşumuz İran’a, Batılı ülkeler 40 yıldan beri ambargo uygulamaktadır. Yine komşumuz Filistin’de, İsrail 9 aydan beri çok sorumsuzca ve acımasızca katliam yapmaktadır. Gazze üzerine İsrail 75 bin ton bomba atmıştır. Yasak silahlar kullanan İsrail’in Gazze’de kullandığı bombalar, ABD’nin Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı bombanın üç katı tesirindedir. Çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 40 bin kişi katledilmiştir. İsrail soykırım yapmış, savaş suçu işlemiştir. Malesef bütün bunlar, dünyanın gözü önünde meydana gelmiştir.”

Türkiye ombudsmanlığı olarak Türkiye’deki 2,5 milyon Suriyeli göçmen, Ukrayna savaşından kaçıp Macaristan’a sığınan göçmenler ve Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan ile ilgili de raporlar hazırladıklarını anlatan Malkoç, katılımcılara bu raporları gösterdi.

Martta Ukrayna’ya giderek esir Rus askerleri ziyaret ettiklerini, şimdi de Rusya’nın elindeki esir Ukraynalı askerlere ziyarette bulunmak istediklerini belirten Malkoç, şunları kaydetti:

“Gazze ile ilgili soykırım suçu, insan hakları ve savaş suçlarıyla ilgili rapor hazırladık. Bu raporu, Lahey Adalet Divanına ve Uluslararası Ceza Mahkemesine gönderdik. Dünya hepimizin yaşadığı ortak coğrafyadır, bu acılar hepimizin yüreğini sızlatıyor. Dünyada hakları ihlal edilen insanların acılarını paylaşmak, onlara bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik. İnsanlık için esas olan huzurdur, barıştır, refahtır. Savaşların ve haksızlıkların geçici olduğuna inanıyoruz.”

Malkoç’un konuşmasının ardından toplantı basına kapalı sürdü. Toplantıda, başta Gazze’deki katliam olmak üzere dünyada yaşanan insan hakları ihlallerinin ele alınacağı, gelecek dönemde yapılacak çalışmaların planlanacağı belirtildi.

Öte yandan, toplantının ardından katılımcı ombudsmanların, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ni gezip, İstanbul Valisi Davut Gül’ü ziyaret edeceği öğrenildi.

Muhabir: Mustafa Hatipoğlu

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu