GüncelGündem

Köy okullarında softbol ile tanışan sporcular Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek

Paylaş:

ÇANKIRI (AA) – Çekya’nın başkenti Prag’da 1-6 Temmuz tarihleri ​​arasında Avrupa Şampiyonası’nı gerçekleştirecek olan Çankırı Hamide Bıçkın Kamp Eğitim Merkezi’nde mücadele eden milli takım, 17 sporcu ile liderliğini sürdürüyor.

Softbol ile genellikle okullarında tanışan sporcular, aynı zamanda Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Türkiye’nin farklı beğenilerden seçilen milli takıma kadar yükselen sporcuların arasında ve ilçelerde softbol ile tanışarak milli takıma kadar yükselenler de bulunuyor.

Türkiye Ragbi Federasyonu Softbol Branşı Teknik Kurul Başkanı Fatih Atik, AA muhabirine, verimli bir kamp etkinliğinde bulunduklarını söyledi.

Kampa gelen sporcuların uzun bir yolculuktan geçtiğini söyleyen Atik, “Okul Spor Salonu, akabinde U15 Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız performans sergiledi. Dünya federasyonunun kullandığı ve Türkiye’de ilk defa bir sistem geliştirmişti. Bu istatistik programının raporları, milli takım antrenörlerimizin gözlemleri ve değerlendirmeleri “Kampa sporcularımızı davet ettik.” dedi.

Softbol branşının tamamının emeğini geçen herkese teşekkür eden Atik, şöyle devam etti:

“Ayrıca işçiler bu işte çalışır. Beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerimiz var. Üniversite öğrencileri dışında, üniversite öğrencileri dışında, üniversite öğrencileri dışında bu işte çalışır. Öğretmenlerimiz dışında bu işte çalışır. Balıkesir İlyaslar Ortaokulu’ndan gelen gelen sporcular var, Samsun İlyaslar Lisesi’nden gelen sporcular var, İznik İlçesi’nden gelen sporcular var.”

Sporcuların köylerden, ilçelerden milli takıma kadar gelmesinde özverili bir çalışma bulunduğunuz samimi çizen Atik, hem bakanlık hem de federasyon hem antrenör, beden eğitimi öğretmenleri ve velilerin en büyük paydaşları olduğunu kaydetti.

Sporcular da memnun

Balıkesir’in Bigadiç ilçesine bağlı gezi Altınlar Mahallesi’nden milli takıma katılan 13 yaşındaki Nehir Saban ise okullarının depreme dayanıksız olması nedeniyle gittiği başka bir dönemde softbol ile tanıdığını söyledi.

Okulun beden öğretmeninin softbolu öğrencilerine öğrettiğini anlatan Saban, “Ben de softbolu öğrendim, oynamaktan keyif alıyorum. Yaklaşık 7 yıldır çalışmalarını sürdürüyorum. Bugüne kadar çok sıkı bir çalışma gerçekleştirdik. Buralara nasıl geldiğimi ben de anlamadım ama güzel bir noktaya geldiğim için gururluyum.” dedi.

Milli takım forması giymenin kendisine büyük gurur yaşattığını vurgulayan Saban, “İnsan kendisine güvendikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yok. Ben de kendime güvendim ve buralara kadar geldim. Yurt dışında formamızı giymek benim için çok büyük bir gurur olacak.” bölgede kullanıldı.

Gaziantep’in Nizip ilçesine bağlı kırsal Kocatepe Mahallesi’nden gelen Azra Nuriye Osanmaz da köylerinde yaklaşık bin kişinin yaşadığını söyledi.

Okulda softbolu önce oyuncunu, daha sonra okullarına katılan üyelerin de seviyesine çalıştıklarını aktaran Osanmaz, “Beden eğitimimiz Ahmet hocayla her gün antrenman yaptık. Okul müdürümüz Hakkı hocamız aslında okulumuza softbolu getirdi. Onun sayesinde başladık, başarılara katıldık, daha sonra çalışmalara başladık. Prag ‘Da dereceye kadar yetki bize ait olmak üzere en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki milli takıma katılan Yağmur Bozdağ ve Hiranur Sır da milli takımda büyük gurur beklediğini, Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini dile getirdi.

Muhabir: Muhammed Kaygın

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu