Atalay Demirci:”Vatan hasreti çeken Hoca Efendiye bir gösteri yap dediler”

Duruşmada, Demirci’nin arkadaşı Murat Kaygusuz tanık olarak dinlenildi. Kaygusuz, Demirci’nin çalıştığı Dünya Radyo’nun FETÖ’ye ait olduğunu bilmediğini, Demirci’den bağış adı altında para istemesi üzerine, Demirci’nin bunu kabul etmediğini ve aralarının bozulmaya başladığını söyledi. Kaygusuz, bu olaydan sonra Dünya Radyo’nun Zaman Gazetesine ilan vererek, hain ilan ettiklerini ileri sürdü.

Kaygusuz, Atalay Demirci’nin katıldığı yarışma programında birinci seçilmesinin ardından, Samanyolu TV’de ya da Bugün TV’de program yapmasını istediklerini belirterek, “Bana, ‘bu yapıdan korkuyorum, tekrardan bir şey olabilir’ dedi. Atalay, onlara Acun Medya ile sözleşmesinin olduğunu, başka kanallarda çıkmasının yasak olduğunu bahane ederek tekliflerini kabul etmedi. Bunun üzerine Atalay’a ters cevap vermişler” diye konuştu.

Kaygusuz, Demirci’nin ABD’ye giderek FETÖ elebaşı Gülen’e özel olarak yaptığı gösterinin sorulması üzerine, “Onun ABD’ye gittiğini biliyordum ama özel gösteri yapacağını bilmiyordum. Bunu Atalay’a sorduğumda, ‘normal gösteriye gittiğimde bana, ‘vatan hasreti çeken Hoca Efendiye bir gösteri yap’ dediler. Ben de gösteriyi yaptım’ dedi. Bu konu ile ilgili başka bir şey söylemedi” ifadelerini kullandı.

Tanık ifadesinin ardından Demirci’nin Bank Asya’daki son 5 yıl içerisindeki hesap hareketlerinin sorulmasına karar veren mahkeme, 13 Şubat 2018’e erteledi.

Jurnalci.com

ilgili haberler