“Ataşehir’i arkadaşlarımız en güzel şekliyle ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Meydanı’nda Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefet partisini, ana hıyanet partisi haline getirenlere de CHP’nin kendi seçmenlerinin de en kısa sürede gereken cevabı vermesini bekliyorum. Yalnız bu ara bir şeyi iyi ezberlemiş. Man adası, Man adası, herhalde bu mankafa olmaktan kaynaklanıyor. Yatıyor, kalkıyor Man adası. Bunlarla iyi yatıp kalktı. Bunu iyi ezberledi” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırmasıyla ilgili ise, “Ataşehir’i arkadaşlarımız en güzel şekliyle ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek. Çünkü bunların karakterinde bu var, yapısında bu var” diye konuştu.

İçişleri Bakanlığı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Anayasa’nın 127’nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 06.12.2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini açıklamıştı. Bakanlığın açıklamasında “Battal İLGEZDİ’nin Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmasında, İmar Kanununa, Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununa, Devlet İhale Kanununa aykırı hareketle Görevi Kötüye Kullanma, Belediyenin/Kamunun zararına sebebiyet verme, İhaleye Fesat Karıştırma, Haksız Mal Edinme, kamu görevlilerinin Gerçeğe Aykırı Belge Düzenlemesine göz yumulması fiillerinin işlenmesi olarak nitelenen hususlar göz önüne alınmıştır” denilmişti.

Jurnalci.com

ilgili haberler