GüncelGündem

Atatürk’e sahip çıkmak misyondur o teğmenler takdir edilmelidir

Paylaş:

Tuzla Piyade Okulu’da, 10 Kasım Atatürk’ü Anma merasiminde, yakasına Atatürk fotoğrafı takmayan teğmenin tavrıyla başlayan ve daha sonra farklı boyutlar kazanan olaydan sonra, 3’ü Atatürk’e saygısızlık, 4’ü ise hiyerarşiye muhalif davrandıkları gerekçesiyle 7 teğmen Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edildi. Yüksek Disiplin Heyeti kararıyla ilişiği kesilen teğmenler hakkında isimli süreç de başlatıldı.

DİSİPLİNSİZLİK VE REZALET

Hakim Albay Sadrettin Aktaş, 13 yıl Jandarma Genel Komutanlığı’nda isimli müşavir olarak misyon yaptı. 7 teğmenin ihraç kararıyla ilgili gelişmeleri yakından izledi. Aktaş, Tuzla Piyade Okulu’nda yaşanan olayı ve sonrası gelişmeleri SÖZCÜ’ye şöyle kıymetlendirdi:

“Yaşananlar Atatürk’ün kurduğu TSK’nın bir ögesinde cereyan etmesi bile tek başına büyük bir disiplinsizlik rezaleti ve ayıbıdır. Atatürk ülkenin kurucusu ve ulusal bedelidir. Ona hürmet ve şükran duymak yurtseverliğin gereğidir. Okuldaki eğitimin gözden geçirilmesi kaidedir. Bu olay son derece önemli olup subayların temininde ve yetişmelerinde ki eksiklikler derhal saptanarak gerekli adımlar atılmalı.

SIRADAN BİR OLAY DEĞİL

Salt disiplin bozucu davranış üzere ele alınması sıradan bir olay üzere algılanmasına yol açar ve devamında daha organize sonuçlar kapı açar. Bunu da en çok isteyenler ezelden beri cumhuriyet pahaları ve cumhuriyetin kurucusuyla sorunu olanlar olacaktır. Atatürk’e düşmanlık vatana ve ulusa düşmanlıktır. Kumandanlarının yapması gerekeni yaparak müdahale eden teğmenler misyonunu yapmıştır. Atatürk ve cumhuriyete sahip çıkmak siyaset değil vazifedir.”

ADD: Karar kabul edilemez Atatürk’ü ihraç manasına gelir

Atatürkçü Fikir Derneği, 4 teğmenin ihracına onay veren Kara Kuvvetleri Komutanlığı Yüksek Disiplin Şurası hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Hata duyurusunda, “4 vatan evladı teğmenin, Atatürk’ü savunmasının kabahat görülmesi kabul edilemez. Bu kararın Atatürk’ü, Silahlı Kuvvetler’den ihraç manasına geleceği, bunu yapabilmenin de kimsenin haddi olmadığı aşikardır” denildi.

TSK’nın 22 asırlık kodlarını değiştirmek için çalışıyorlar

Emekli Albay Kemal Kamburoğlu da, teğmenlerin ihracıyla ilgili olarak, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu tip problemler yaşanmasının en değerli nedeni, ordumuzun 2 bin 233 yıllık kodlarının ağır bir çabayla ortadan kaldırılma maksadının olmasıdır. TSK’nın en değerli kurumlarından olan Askeri Yargı’nın ortadan kaldırılması da, yapılan en büyük yanlışlardan birisi olmuştur” değerlendirmesini yaptı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu