Ekonomi

Avrupa’daki ilaç üreticileri güç maliyetleri nedeniyle üretimi kısabilir

Paylaş:

Avrupalı ilaç şirketleri artan elektrik maliyetleri nedeniyle ucuz birtakım jenerik ilaçları üretmeyi durdurabilecekleri ikazında bulundu ve bu ilaçların fiyatlamalarının gözden geçirilmesini istedi.

Avrupalı ilaç şirketleri artan elektrik maliyetleri nedeniyle ucuz birtakım jenerik ilaçları üretmeyi durdurabilecekleri ikazında bulundu ve bu ilaçların fiyatlamalarının gözden geçirilmesini istedi.

Teva, Novartis’in Sandoz isimli ünitesi ve Fresenius’un Kabi isimli ünitesi üzere jenerik ilaç üreticilerini temsil eden Medicines for Europe isimli kuruluş dün Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinin güç ve sıhhat bakanlarına hususa ait açık mektup gönderdi.

AB ülkelerinin güç bakanları Cuma günü toplanarak Avrupa’daki güç krizini çözmek ismine atılacak tedbirler üzerine muahedeye çalışacak. Lakin bu tedbirler ortasında şimdi bilhassa ilaç şirketlerini amaç alan tahliller yer almıyor.

MALİYETLER YÜZDE 50-160 ORTASINDA YÜKSELDİ

Mektuba nazaran, Avrupa’da elektrik fiyatları birtakım ilaç fabrikaları için 10 katına çıkarken, ham husus maliyetleri yüzde 50’yle yüzde 160 ortasında yükseldi.

Medicines for Europe’un yöneticisi Adrian Van Den Hoven, “Artan güç maliyetleri Avrupa’daki sabit fiyat sisteminde birden fazla üreticinin kâr marjının büsbütün erimesine neden oluyor” dedi.

Şirketlere ilaç üretimi ve satışında münhasırlık hakkı veren patentlerin mühletinin dolmasının akabinde piyasaya sürülen, orjinal ilaç ile birebir özelliklere sahip olan ilaçlar jenerik ilaç olarak isimlendiriliyor. Bu ilaçların fiyatları ulusal sıhhat kurumları ya da sigorta birlikleri tarafından belirleniyor.

Kuruluşun bilgilerine nazaran jenerik ilaçların AB’de satılan tüm ilaçların yüzde 70’ini oluşturuyor. (REUTERS)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu