Yaşam

Ayaklarınızı Zorlu Kış Şartlarında Rahat Tutmak İçin Kar Botu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Paylaş:

Kar botları, karlı kış günlerinin olmazsa olmazları arasında kendisine yer bulmaktadır. Kar botları, ayaklarınızı sıcacık tutacak ve karlı zeminlerde kaymadan rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır. Kar botları, birbirinden özel ve şık tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Karlı veya soğuk hava şartlarında konforlu bir yürüyüş yapmak isterseniz, kar botlarını tercih etmeyi unutmayınız. Kadın, erkek ve çocuk kar botu modelleri piyasada satışa sunulmaktadır. Farklı renk, tasarım ve dayanıklılık seviyelerine göre fiyatları değişkenlik gösteren kar botu modellerini inceleyebilirsiniz. İşte kar botu seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve kar botu özellikleri.

Kar Botu Nasıl Olmalı?
Öncelikle kar botu alıyorsanız, botun sizi kış şartlarından korumasını isterseniz. Bu nedenle taban seçimi oldukça önemlidir. Seçtiğiniz botun tabanı yürümeyi zorlaştırmayacak hafiflikte olmalıdır. Doğru malzemeden üretilmesi ve kesinlikle su almıyor olması şarttır. Tabii ki dikiş sağlamlığı ve dişli bir yapı da olması da önemli detaylardır.
Sonraki adımda ise botun deri veya kumaşının su geçirmez olması gerekir. Burada kullanılan malzemenin kalitesi ve suya dayanıklılığı oldukça önemlidir. Ayrıca iç astarı ve iç kısımda kullanılan malzemenin de ayaklarınızı sıcak tutması gerekir.
Kar botu uzun süre ıslaklığa ve soğuğa maruz kaldığında suyun üzerinden kayıp gitmesini gerekir. Bot alırken en çok merak edilen soru “Karda kaymayan taban hangisi?” sorusudur. Kaymaz tabanın ise zemini rahat kavraması ekstra önemlidir. Özellikle kauçuktan yapılan tabanları ve topukları değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Kauçuk malzemeden üretilen modeller zorlu kış şartlarında daha güvende hissetmenizi sağlar.

Botun boyutu dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Yoğun kar yağışının olduğu yerlerde veya günlük kullanım için farklı seçimler yapılmalıdır. Eğer günlük kullanım için pantolon, tayt, etek gibi kıyafetlerle kar botu giyecekseniz kısa ve hafif botlar daha uygundur. Fakat yüksek kar yağışı olan yerlerde bileği tamamen saran ve sıkı koruyan uzun botlar seçilmelidir.

Kar botu alırken akıllarda olan bir diğer soru ise “Kar botu kaç numaralı alınmalıdır?” sorusudur. Burada bir hatayı düzeltmek faydalı olacaktır. Alacağınız kar botunun iç yapısı yün vb. maddelerle kaplı olacağından içerisine kalın çoraplar giymeniz aslında zararlıdır. Çünkü izolasyonu iyi olan kar botu ayağınızı korurken kalın çorap giymeniz terleme ve nem sorununa neden olacaktır. Bu yüzden kar botunu tam olarak numaranızda almalı ve normal çoraplarla giymelisiniz.

Kar botu önerilerine geçmeden önce kar botu temizliği ve bakımında bahsedeceğiz. Kar botunun uzun ömürlü olması için kullanım sonrasında fırçalamanız, çok fazla suya maruz bırakmadan varsa üzerindeki çamuru yıkamanız ve çok fazla sıcak olmayacak bir alanda kurutmanız gerekir. Yaz aylarında kar botunu saklarken ise düzenli havalandırmalı ve eğer içindeki yün bölümü çıkarılıyorsa çıkarıp arada bir havalandırmanız faydalı olacaktır.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu