Spor

Okay Yokuşlu, Türk milletini mutlu ettikleri için gururlu olduklarını söyledi

Paylaş:

HANNOVER (AA) – 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımı’nın orta saha oyuncularından Okay Yokuşlu, ay-yıldızlı takımın Barsinghausen’de gerçekleştirdiği kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Büyük gurur duyduklarını belirten Okay, “Duygusal açıdan çok yoğun bir geceydi, tabii biz de milletimiz gibi kutlama yaptık, bizim de uyuduğumuz söylenemez, hocadan izni kaptık. Yoldan geldik. Çok güzel, çok mutluluk verici, yüzler gülüyor, milletimizi mutlu gördükçe bu çok hoşumuza giden ve gururlandıran bir şey, her şey çok güzel. Bu maça savunma yapalım diye çıkmadık, özellikle ikinci yarısı olması gerektiği gibi oldu, erken bir golle öne geçtik, 2-0’ı bulduk. Aynı şekilde biz o durumda olsaydık, biz de onları geriye yaslardık, bu oyunun psikolojisinde var. Geri çekilme ve skoru koruma adına tamamen savunma duygularını açıyorsunuz. Takım olarak bu durumda sağlam durabildiğimiz için bence önemli bir noktaydı. Bunu yapabildiğimizi gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, “Mert Günok’un Avusturya maçının son anlarında yaptığı kurtarışla ilgili yorumun nedir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“O an hatırlanması ve anlatması zor bir an. Top benim üstümden geçti, döndüm, adamı Ferdi’nin üstünde gördüm, dünyam karardı, altıpasın içinde kafayı vuracaktı. Vurduktan sonra topun Mert ağabeyin eline değdiğini bile görmedim, milletin tepkilerinden kurtardığını anladım. Müthiş bir kurtarıştı, çocuklarına ve torunlarına anlatır diye düşünüyorum. Maç içinde bir şey konuşamadık ama bu sabaha kadar hep onu gördüğümüzde ‘Ne kurtarış yaptın be’ diye takılıyoruz. Bence tarihi bir kurtarıştı. Futbol tarihinde kritik kurtarışlar vardır bu da onlardan biriydi.”

Okay, ay-yıldızlı ekibin sahaya üçlü savunmayla çıkması hakkında ise “Çekya maçından bir gün sonra yenilenme idmanı yaptıktan ardından üçlü savunma denemeleri başlamıştı, buradaki oyuncuların seviyesi belli, antrenmanda iki üç gün çalıştıktan sonra bir sorun kalmıyor. Kaan’ın orada oynaması profiline de uygun olması işimizi kolaylaştırdı. Maçta da istediğimiz oldu o yüzden şanslıyız. Oyuncuların taktik disipline bağlı kalması bizim faydamıza oldu.” şeklinde konuştu.

Okay, milli takıma yaklaşık 2,5 yıl sonra geri dönmesinin hatırlatılması üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu süre zarfında yapabileceğim tek şey kendi futboluma odaklanmaktı. Ben de bunu yapmaya çalıştım. İki senedir West Bromwich’te 80 maça çıktım, istikrarlı performansımı devam ettirdim. Milli takıma yeniden dönmeyi hep istedim, böyle önemli bir turnuvada tekrar burada olmak, ülkemizi temsil etmek benim için daha da önem kazanıyor. Gelmediğim dönemlerde kendi içimde her zaman burayı hak ettiğimi, buraya verebilecek şeylerim olduğunu biliyordum. Buraya geldiğim için hem çok mutlu hem de çok gururluyum. Süre aldığım her zaman bunu tekrar tekrar gösterip, kendi haklılığımı başkalarının da görmesini istiyorum.”

Okay, “EURO 2008’de de büyük bir başarı elde etmiştik. Yine bu başarıya yakınız. Neler hissediyorsun?” sorusunu, “Biz de bu maçlarla büyüdük, evden izliyordum. Turnuvanın içinde olduğumuz için belki çok anlamıyoruz ama çok güzel bir şey. Normalde maçlardan sonra duygulandığımı hatırlamam ama dünkü maçtan sonra son dakikalarda içimde duygu patlaması oldu. Barış da beni yakalamış, ‘abi gördüm seni’ dedi, değişik duygular tabii, umarım yolumuzun devam etme ihtimali var. Bu jenerasyona tarih yazmak yakışır. Bu takım daha çok turnuva görecektir.” şeklinde yanıtladı.

Milli takımın hedefleriyle gelen bir soru üzerine Okay Yokuşlu, “Hayallerimiz uçması yönündü, grup aşamasındayken ilk hedefimiz gruptan çıkmak diyorduk, çok şükür bunu gerçekleştirdik, son 8 takım arasındayız. Bu saatten sonra her şey olabilir, hiçbir takım yenilmez değildir, bunu birçok defa gösterdik. Kolay bir maç olmayacak, ne kadar zor olursa da o kadar coşkulu kutlayacağız. Hayallerimiz var ama ayaklarımızın da yere sağlam basması gerek.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Hilmi Sever

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu