GüncelGündem

Ayşenur Çolakoğlu’nu katleden eski sevgilisine ağırlaştırılmış müebbet talebi

Paylaş:

Eskişehir’de eski sevgilisi Ayşenur Çolakoğlu’nu (21) tabanca ile öldüren Hasan Fakıoğlu (23) için ‘tasarlayarak bayana karşı taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edildi.

Erkek kuaförü Hasan Fakıoğlu, 2022 yılı 17 Aralık’ta 4 ay evvel ayrıldığı Ayşenur Çolakoğlu ile Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi Yeşilkayalar Sokak’taki meskenine geldi. Hasan Fakıoğlu, burada çıkan tartışmada, bayan kuaförü olan Çolakoğlu’nu tabancayla başına ve göğsüne 4 el ateş ederek vurdu.

Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşenur Çolakoğlu, kurtarılamadı. Polis takımlarınca gözaltına alınan adliyeye sevki sırasında, “Beni aldattığını düşündüm, kazayla öldü” diyen Fakıoğlu, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Konutta bulunan arkadaşı Muhammet Ali F. (21) ise isimli denetim kararıyla özgür bırakıldı.

KAZA OLDUĞUNU SAV ETTİ

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın bugünkü duruşmasına Hasan Fakıoğlu Kütahya T Tipi Cezaevi’nden SEGBİS metoduyla bağlanırken, tutuksuz sanık Muhammet Ali F. ise katılmadı. Duruşmada ayrıyeten Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu yer aldı. Savcı, mütalaasında Hasan Fakıoğlu hakkında ‘tasarlayarak bayana karşı taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile ‘ruhsatsız tabanca taşımak ve kullanmak’ kabahatinden 3 yıla kadar mahpus cezası talep etti. Savcı, Muhammet Ali F. hakkında ise ‘suça yardım etme’ teziyle 20 yıla kadar mahpus cezası talep edip, tutuklanmasını istedi. Mahkeme heyeti, bu talebi kabul etmedi.

Duruşmada Hasan Fakıoğlu, taammüden öldürme niyetiyle hareket etmediğini ve olayın kazayla meydana geldiğini savundu. Sanık savunmasının akabinde mahkeme heyeti, mütalaaya karşı savunma talebi nedeniyle duruşmayı 29 Şubat’a erteledi.

DÖRT EL ATEŞ EDİLDİ

Çolakoğlu ailesinin Avukatı Sermin Ertem, duruşmada sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edildiğini hatırlatarak “İnşallah mahkemece de bir ceza verileceğine inanıyoruz. Mütalaa bayana karşı taammüden, tasarlayarak öldürme cürmünden verildi. Başka sanık için de bu suça yardım etmek hatasından verildi. Sanığın kazayla olduğunu söylediği o savunmaları kabul etmiyoruz. Duruşma sırasında da olayın kaza olmadığına ait savunmalarda bulunduk. Kabul etmiyoruz o beyanları, zira 4 el ateş edilmiş” dedi.

ACILI BABA: HAK ETTİĞİ CEZAYI ALACAK

Baba Mesut Çolakoğlu da sanığın en ağır cezayı almasını istediğini belirterek şöyle konuştu:

– Devletimiz ve yargımıza güveniyorum. Savcımızın da hoş karar vereceğine inanıyorum, hak ettiği cezayı alacak. Bu yapılanları barbarca, canavarca görüyorum. Kimse kimseyi öldüremez. Hayattan koparamaz. Kızım yaşayacakları vardı, yaşayamadı. Başka gençlerimiz, çocuklarımız rahatlıkla yaşayabilsinler. Aileler işlerini mi bıraksınlar, çocuklarıyla mı daima olacaklar?

– Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Çocuklarımız rahat rahat gezemeyecekler mi? İşi bırakıp, çocuklarımızla mı gezelim? Bu yüzden bu mevzulara devletimiz el atsın. Zati 112’yi kendi arıyor, orada kendisi söylüyor, ‘Birini öldürdüm’ diyor. 4 kurşun sıktığını kendi esasen tabir ediyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu