Babası 90 TL’lik aidatı ödeyemedi diye çocuğu anaokulundan attılar

Malatya’ya başlı Yeşilyurt İlçesi’nde okul aidatını ödeyemeyince çocuğu anaokulundan atılan baba soluğu okulda aldı. Okul müdürü ile görüşen baba o anları da cep telefonu ile kayda aldı. Okul müdürüne ‘size durumumu anlatmıştım çocuğumu neden okuldan attınız’ diye sordu. Ancak soruları karşılıksız kaldı.


Üzgün baba sorularına yanıt vermek yerine kendisinden kaçan okul müdürü A.Y.’ye ‘Hocam benim oğlumu neden devletin okulundan attınız? Param olmadığı için mi attınız? Suriyelilerin çocukları bile okurken benim oğlumu neden okuldan attınız’  diyerek tepki gösterdi. Veliye cevap vermeyen okul müdürü daha sonra kendini bir odaya kapattı. Okul görevlileri tarafından odaya girmesi engellenen baba çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Babanın paylaşımının ardından sosyal medyada olaya tepki yağdı.Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili inceleme başlattıklarını belirtti. Okuldan atılmanın söz konusu olmadığını öne süren yetkililer çocuğun okuluna devam etiğini, okul müdürü ile ilgili kararın ise yapılacak inceleme sonucunda verileceğini ifade etti.

Jurnalci.com