GüncelGündem

Bakan Göktaş: Kadınların hak ve özgürlüklerini genişleten başarılı çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürüttükleri, kadınların hak ve özgürlüklerini genişleten başarılı çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha eklediklerini kaydetti.

Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde “Toprağın Motifleri Çini ve Soğuk Porselen Çiçek Sergisi”nin açılışında konuşan Göktaş, kadının ailenin temeli ve toplumun bereketi olduğunu anlattı.

Emek ve fedakarlıkla, hayatı bir sanat inceliğinde işleyen, çalışan, üreten her bir kadının yarınların umudu olduğunu belirten Göktaş, “Hikayesiyle herkese ilham olan, ülkemizin gelişmesi ve büyümesi için emek veren, ter döken kadınlarla, her birinizle gurur duyuyoruz. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki, bu ülkenin kadınlarının yapamayacağı hiçbir şey yoktur.” diye konuştu.

Kadının her alanda aktif rol almasının ülkenin geleceği açısından son derece önemli ve kıymetli olduğuna işaret eden Göktaş, bugün bir araya gelmelerine vesile olan serginin, kadının sanatta varlık göstermesinin en güzel örneği olduğunu, Çınar Kültür ve Sanat Derneğinin kadınlarla yürüttüğü çalışmaları çok değerli bulduğunu dile getirdi.

Göktaş, sabır ve emeğin en güzel halinin çini sanatı olduğunu belirterek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Endemik bitkilerin sergilenen eserlere konu olmasının doğal ve kültürel zenginliklerin önemini vurgulaması açısından da önemli olduğuna işaret eden Göktaş, serginin bu konuda duyarlılığı arttıracağına inandığını söyledi.

“Kadınların haklarını koruyan bir anlayışla hareket ettik”

Bakan Göktaş, Türkiye’ye güç veren kadınlara sosyal, ekonomik ve siyasal alanda destek olmayı sürdürdüklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yürüttüğümüz, kadınların hak ve özgürlüklerini genişleten başarılı çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz. Her zaman, ‘Güçlü kadın, güçlü Türkiye’ vizyonu doğrultusunda kadınların haklarını koruyan bir anlayışla hareket ettik. Önceliğimiz hep kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve kadın istihdamının arttırılması oldu.” ifadesini kullandı.

Hayata geçirdikleri projelerle ilgili Göktaş, şunları kaydetti:

“Bu anlamda ‘Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi’ projesiyle ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımlarını sağlıyoruz. ‘Geleceğini Kuran Genç Kadınlar’ projesiyle ülkemizde ne eğitimde, ne istihdamda yer alan genç kadınların iş, staj ve eğitimlerine ulaşmalarına destek oluyoruz. Mühendis kız öğrencilerimiz için ‘Türkiye’nin Mühendis Kızları’ projesini hayata geçirdik. Sıfır tolerans ilkemiz doğrultusunda, kadına şiddete mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. 2024-2028 Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planıyla, Türkiye Yüzyılı’nda kadınları her alanda desteklemeye devam edeceğiz.”

Konuşmasının ardından Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Zeliha Özkök Arda, Göktaş’a çiçek takdim etti.

Serginin kursiyerlerine çiçek takdim eden, katılımcılarla aile fotoğrafı çektiren Göktaş, sergiyi gezerek, eserleri inceledi.

Endemik bitkilerin kendilerine özgü hikayelerle yorumlandığı ve geleneksel çini sanatıyla buluşturulduğu sergideki eserler 6 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. ​​​​​​​

Muhabir: İrem Demir

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu