GüncelGündem

Bakan Varank dayanak verdi, CHP’den ‘indirim yok’ açıklaması geldi 

Paylaş:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde CHP’nin suda yüzde 50 indirim önergesini gündeme almayan AKP suya indirim yaptı. Büyükşehir Belediye Lideri AKP’li Yücel Yılmaz, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Yaptık oldu” diyerek, “Su tarifelerinde TÜFE artırımını iptal ederek yüzde 50’ye varan indirimler yaptık. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda, Balıkesirli hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

BAKAN VARANK DAYANAK VERDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, Yılmaz’ın paylaşımına, “Bu hafta, CHP’li İstanbul Belediyesi’nin yüzde 25 artırım, CHP’li Eskişehir Belediyesi’nin yüzde 70 artırım yaptığı suya; Ak Partili Balıkesir Belediyesi yüzde 50’ye varan indirim yaptı” yorumunda bulundu.

“SU PALAVRASI ANKARA’YA ULAŞTI”

Balıkesir’de su fiyatının hala 17,56 TL’den satılmaya devam edildiğini ve indirim yapılmadığını belirten CHP Vilayet Lideri Serkan Sarı, şu sözleri kullandı;

*Balıkesir’de yapmadıkları su indirimini algı siyasetiyle aşmaya çalışan AKP’li takımlar artık de Bakan Mustafa Varank’ı bu sürece dahil ettiler. Daima birlikte şaşkınlıkla takip ediyoruz, Ankara Büyükşehir Belediyesinde olduğu üzere AKP’nin suya indirim talebini Balıkesir’de CHP Kümesi olarak meclise taşımış ve AKP siyasetinin samimiyetini görmek istemiştik.

*Verdiğimiz önergeler sonrasında ‘önce biz aslında indirim yapacaktık bu önergeye gerek yok’ dediler, sonra ‘yüzde 40 indirim yaptık’ dediler. Mecliste bu indirimi bize anlatın dediğimizde bir yanıt veremediler. Artık ‘6 ay artırım yapmaya orta verdik’ kararını suya indirim olarak anlatmaya çalışıyorlar.

“BAŞKAN YILMAZ, ALGI SİYASETİNE BAKAN VARANK’I DA ORTAK ETTİ”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Lideri AKP’li Yücel Yılmaz’ın algı siyasetine Teknoloji bakanı Mustafa Varank’ı da ortak ettiğini kelamlarına ekleyen Sarı, şunları söyledi;

*Yılmaz’ın, Balıkesir halkını kandırdığı yetmiyormuş üzere sıra Bakanlıklara gelmiş anlaşılan. Vay memleketimin haline ülkeyi yöneten anlayışa bakar mısınız ?

*Bir Bakan hiç mi hesap yapmaz, hiç mi bir bilgiyi araştırmaz, toplumsal medyada duyduğun her şeyi hakikat mu sanıyorsun sayın Bakanım.

*Senin ‘yüzde 70 artırım yaptı’ dediğin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin artırımdan sonra ki fiyatı 13,50 TL, Balıkesir halkına artırım üstüne artırım yaparak satılan 17,56 TL’lik su fiyatına yaklaşmadı bile, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yüzde 25 artırımı da Balıkesir’in ‘yüzde 50 indirim yaptık’ dediği su fiyatına fakat ulaşabildi.

*Benzer büyüklükte CHP’li bir belediyenin bin 200 işçi ile yaptığı işi siz 3 bin 500 çalışanla yapamıyorsunuz, bunun bedelini de Balıkesir halkına ödetmeye çalışıyorsunuz.

“YAPILAN HİÇ BİR İNDİRİM YOK”

“Sonuç olarak 17,56 TL olan su fiyatı hala 17,56 TL’den satılmaya devam ediyor, yapılan hiçbir indirim yok” diyen CHP’li Sarı, kelamlarını şöyle tamamladı;

*Balıkesir halkını fahiş su tarifeleriyle yıllardır mağdur eden AKP anlayışı bu gerçek dışı beyanlarla halkımızı kandırmaya çalışıyor.

*Kasım 2021’de bugüne yüzde 100 artırım yaptıkları suyu ‘Müjde suya 6 ay artırım yapmıyoruz bu da yüzde 50 indirime denk gelir’ diyerek aldatılmaya çalışan halkımız birinci faturalarını eline aldığında indirim vaatleri sonrasında su faturalarına hiç indirim yapılmadığını görecek, pekala o vakit halkımıza ne yanıt vereceksiniz merak ediyorum. Siz toplumsal belediyeciliği büsbütün yanlış anlamışsınız…

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu