GüncelGündem

UYGUN Parti’den “Suriye” adımı

Paylaş:

İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Kuvvetli, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu.

“ASGARİ FİYAT ORTALAMA BİR FİYATA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA”

Asgari fiyatın tespiti için görüşmelerin başladığını söyleyen Güçlü, “Asgari fiyatın bir ülkede bu kadar çok konuşuluyor olması, içerisinde bulunduğumuz ağır ekonomik buhranının temel sebeplerinden ve göstergelerinden biri. Zira 2001 yılında ülkemizdeki minimum fiyatın medyan fiyata oranı yüzde 53’müş. Bugün gelinen düzey yüzde 75. Tekrar 2002’de ortalama fiyatın minimum fiyata oranı yüzde 28. Bugün yüzde 45’lik bir düzeye gelmiş. Bu şunu gösteriyor; taban fiyatın biraz üstünü ve altını da hesaba kattığımızda taban fiyatın düzeyi ülkemizde ortalama bir fiyata dönüşmüş durumda.” dedi.

“MAAŞ ARTIŞLARI BESİN FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞİ KARŞILAMIYOR”

Genel Lider Meral Akşener’in de dünkü küme toplantısında besin eserlerindeki fiyat artışlarına değindiğini hatırlatan Güçlü, birtakım kanaların bu anlarda yayından çıktığını söyledi.

“Biz milletimizle bu gerçekleri paylaşmaya devam edeceğiz” diyen Güçlü, TÜİK’in TÜFE sepetindeki yükleri kullanarak günde 3 ekmek tüketen bir ortalama ailenin mutfak masrafını örnek gösterdi.

TÜİK’in Nisan 2022’den sonra yayımlamaktan vazgeçtiği ortalama fiyatları temel aldıklarını belirten Kuvvetli, 58 temel eserde Kasım’daki fiyatın 1930 TL olduğunu tabir etti.

Geçen pazar prestiji ile büyük perakendecilerden ve 3 harfli market zincirlerden fiyat bilgisi alarak karşılaştırma yaptıklarını lisana getiren Kuvvetli, “Geçen sene 1.930 TL olan sepet bu ay büyük perakendecide 5.077 TL’ye, üç harfli markette ise 3.970 TL’ye ulaşmış. İkisinin bile ortalaması besin enflasyonunun ülkemizde yüzde 134 olduğunu göstermekte. En fazla fiyat artışları vatandaşlarımızın en çok tükettiği meyve, zerzevat, süt ve süt eserlerinde.” biçiminde konuştu.

Maaş artışlarının da besin fiyatlarındaki yükselişi karşılamadığını vurgulayan Şiddetli, “Yine minimum fiyat üzerinden gidelim. Yeniden kasım ayındaki datalara nazaran; ortalama aile için 1 ay yeteceğini varsaydığımız bir paketimiz var. 1930 TL diyelim. O tarihte minimum fiyat 2.768 TL’ydi. Hasebiyle besin sepeti, minimum fiyatın yaklaşık yüzde 69’una tekabül ediyormuş. Fakat bugün orta kalitedeki bir sepetin minimum fiyat gelirine oranına baktığımızda, yüzde 92’lik bir düzeye ulaşmış. Bu dehşetli bir tablo. Ücretlilerin, çalışanların karşı karşıya kaldığı bu tablo ne kadar sürdürülebilir, milletimiz de bunu merak ediyor.” sözlerini kullandı.

“HAZİN BİR TABLO”

Deprem Belediyesi’nin 17 Mayıs 2022 tarihinde İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde pilot uygulama olarak okul öncesi öğrencilere fiyatsız kahvaltı ulaştırıldığını hatırlatan Şiddetli, Belediye Başkanı’nın uygulamanın tüm öğrencileri kapsayacak formda genişlemesi için teşebbüste bulunduğunu anlattı.

Demre Kaymakamlığı’nın ise 12 Eylül 2022 tarihinde “Makam onayı olmadığı” için projeyi durdurduğunu aktaran Kuvvetli, “Makam onayı, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün ve Vilayet Valiliği’nin oluru olduğu takdirde bunun devam edebileceğine dair bir yazı. Belediye Liderimiz bu yazıyı almasının akabinde 16 Eylül 2022’de bu sefer, Vilayet Ulusal Eğitim’e kelam konusu talebini gönderiyor. O gündür ‘makam olurları’ kâfi görülmemiş olacak ki, bize rastgele bir geri dönüş olmadı. Biz bu projeyi şu anda uygulayamıyoruz. Sanırım Sayın Cumhurbaşkanı’nın makam olurları kâfi görülecek ki, onun onayının beklendiği bir tabloyla mı karşı karşıyayız doğrusu; bu da ülkemizin geldiği sistem gereği çok düşündürücü, acıklı bir tablo” değerlendirmesini yaptı.

“BAKANLIĞIN VERDİĞİ SAYILAR HATALI”

Zorlu şunları ekledi:

“İYİ Parti bu ülkede demokrat, ulusal merkezi temsil eden kalkınmacı bir parti. Partimizin yapan muhalefet anlayışı ile iktidar gayesine yönelme sorumluluğunu her fırsatta göstermemize karşın, birileri birtakım yorumlar yaparken şu tabirden geri durmuyorlar; ‘Türkiye’de muhalefet mi var?’, ‘Muhalefet ne yapmak istiyor?’, ‘Muhalefet proje mi üretiyor?’ Arkadaşlar biz projeyi ürettik, uyguladık, başarılı olduk lakin iktidar engelliyor. Biz bunu mütevazi imkanlarımızla gerçekleştirdik.”

Genel Lider Akşener’in bu mevzuyu gündeme getirmesinden dakikalar sonra Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın bir açıklama yaptığını kaydeden Kuvvetli, Bakanlığın verdiği sayıların kusurlu olduğuna işaret etti.

“Panik haliyle sayılar yayınlanırken dikkat etmek lazım” diyen Güçlü, “Bakanlığın bahsettiği 1 milyon 800 bin öğrencinin 1 milyon 214 bini taşımalı sistemle öğrencilere zarurî yemek veriliyordu. Ayrıyeten 400 bin pansiyonlu okul öğrencisine de yemek veriliyordu. Bunları topladığımızda esasen 1 milyon 600 bin yapıyor. Bu sayıları bilhassa söylüyorum zira bir kelam var; ‘eğri cetvelden yanlışsız çizgi çıkmaz’ diye. Projenizi ortaya koyamazsanız, plansız, programsız hareket ederseniz bu sayıları da karıştırmış olursunuz.” sözlerini kullandı.

Zorlu, DÜZGÜN Parti iktidarında çocukların okullarına gittiklerinde kahvaltı ve öğlen yemeklerini önlerinde bulacağını; eğitimdeki muvaffakiyet ve kalitenin de bu yolla artacağını ekledi.

İYİ PARTİ’DEN SURİYE ADIMI

Taksim’deki terör saldırısının akabinde Suriye’nin kuzeyine yönelik kara harekatı için de çalışma yapıldığı tarafında bir tablo ile karşı karşıya olduklarını söz eden Şiddetli, “Bugün GÜZEL Parti olarak çok kıymetli bir davette bulunmak istiyoruz.” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü, “Bilhassa 2011 yılından bu yana atılan, kimi eksik ve yanlış adımlar sebebiyle, bugün Suriye’deki alandaki istikrarlar, terör koridorunu tedbire konusunda yeni bir tasa alanıyla bizi karşı karşıya bırakıyor. Burada konuşlanmış birtakım aktörlerin, Rusya ve Amerika’nın bölgedeki oyun senaryosunu paylaşarak YPG/PKK terör örgütüyle, mevcut rejim ortasında Türkiye’yi sıkıştırarak, bu araçsallığı yeni bir manivela alanı haline getirmek istediğinden telaş duymaktayız. Bu bizi, iki kıymetli sorunla yüzleştiriyor. Bir tanesi, buradaki terör bataklığının tahlili problemi; ikincisi de elbette ülkemizde tahammül hudutlarımızı çoktan aşmış, vatandaşımızın geleceğini kaygılandıran sığınmacı sorunu. Bu ikisinin bir an evvel önlem alınarak çözülmesi gerekiyor. Bunların hiçbiri seçime gereç yapılamaz. Biz bu türlü bir anlayışın karşısındayız. İçerisinde yer almayacağız üzere bu anlayışın ortaya konulmasının da karşısında duracağız.” formunda konuştu.

Zorlu, “Devletimizin Suriye ve Suriye’deki terör örgütleri ile çaba konusunda bölgedeki harika güçler ortasında sıkıştığını görüyoruz. Bu noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek hedefiyle devletimizin bilgisi ve yönlendirmesi dahilinde Suriye yetkililer ile görüşmek üzere bir heyet hazırlıyoruz. Büyük olasılıkla da resmi müracaatımızı pazartesi günü yapacağız. Görüşme gerçekleşirse devletin ilgili ünitelerini de bilgilendireceğiz” tabirlerini kullandı.

Genel Lider Meral Akşener’in 5 Ocak 2020 tarihinde bu sorunun tahlili için Suriye Devlet Lideri Beşar Esad ile görüşmeye hazır olduğunu söz ettiğini hatırlatan Şiddetli, “Biz biraz evvel bahsettiğimiz dertler ve açıklayacağım 4 husus çerçevesinde Genel Liderimizin bu davetini Dışişleri Bakanlığımıza resmi bir yazı olarak bildirmeye karar verdik. Bu hususun takipçisiyiz ve milletimiz ismine kaygılandığımız bu tablodan bir an evvel uzaklaşmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Zorlu’nun paylaştığı hususlar şöyle:

1.Ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin vatanlarına geri dönmelerinin sağlanabilmesi için gerekli ekonomik, toplumsal ve güvenlik şartlarının sağlanabilmesine katkıda bulunmak,

2.Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması emeliyle bu ülkede varlığını sürdüren PKK/YPG terör örgütünün faaliyetlerine son verdirilmesi için ortak bir strateji geliştirilmesi,

3. Suriye’nin tekrar imarı ve milletlerarası topluma dönüşünün sağlanması için diplomatik dayanağın sağlanması,

4. Suriye’de faaliyet gösteren ve Türkiye ile Suriye’ye güvenlik tehdidi yaratan PKK/PYD dışındaki terör örgütleriyle çabada ortak bir yaklaşım geliştirilmesi.

Cuma ya da pazartesi günü resmi yazıyı Dışişleri Bakanlığı’na iletileceğini aktaran Şiddetli basın toplantısının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu