Barbaros Şansal, “Sözlerim çarpıtıldı”

Havalimanında linç girişimine maruz kalan ve gözaltına alınan Barbaros Şansal polisteki ifadesinde Türkiye’ye yönelik hakaretler içeren videosunun çarpıtıldığını, demek istediklerinin aslında öyle olmadığını belirtti.

İfadesi alınmak üzere Güvenlik Şube’sine götürülen Şansal’a sosyal medya mesajları ile ilgili sorular soruldu.

Reina’da gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası “İşletmecisi ve tüm çalışanları alevi olduğu için noel baba kılığındaki sünni müslümanlar istanbul’da silahla insanları taradı, özeti budur” mesajı ile ilgili soruya Şansal, “Bu twit bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline’ım da böyle bir twit görmedim” yanıtını verdi.

Modacının avukatı Efkan Bolaç ise söz konusu ekran görüntüsünde, tweetin Türkiye’den ve henüz saldırı yapılmadan atılmış olarak görüldüğünü dile getirdi.

Çeşitli hakaretlerin yer aldığı video ile ilgili sorulara ise Şansal, videonun çarpıtıldığı yanıtını verdi. Emniyet ifadesi tamamlanan Şansal’ın Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlaması ile bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ilgili haberler