Dünya

Başbakan Rishi Sunak’tan Kral Charles açıklaması: “Erken fark edildi”

Paylaş:

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak yaptığı açıklamada, Kral 3. Charles’ın kanser olduğunu öğrendiğinde şok olduğunu, fakat hastalığa erken yakalanmış olmasından ötürü rahatladığını söyledi.

Buckingham Sarayı pazartesi akşamı, Kral’ın kanser için ayakta tedaviye başladığını duyurdu. Saray, hastalığın yakın vakitte prostat büyümesi tedavisi sırasında fark edildiğini lakin kanserin, bu durumla kontaklı olmadığını söyledi.

Sunak, BBC radyosuna yaptığı açıklamada, “Neyse ki bu durum erken fark edildi” dedi ve başbakan olarak Kral ile olağan formda bağlantı kurmaya devam edeceğini ekledi.

75 yaşındaki hükümdar, saltanatının üzerinden 18 aydan az bir mühlet geçtikten sonra konulan hastalık teşhisiyle halka açık etkinliklere katılamayacak fakat başbakanla haftalık toplantılar da dahil olmak üzere devlet işlerini sürdürecek.

Saray da Kral Charles’ın genel olarak sıhhat durumunun âlâ olduğunu, tedavisi konusunda büsbütün olumlu olduğunu ve mümkün olan en kısa müddette tam kamu vazifesine dönmesinin sabırsızlıkla beklendiğini söyledi.

Aralarında ABD Lideri Joe Biden’ın da bulunduğu dünya önderleri Charles’a düzgün dileklerini iletti ve Biden şu tweeti attı: “Jill ve ben, Majestelerinin süratli ve tam bir güzelleşme yaşaması için dua etmek üzere Birleşik Krallık halkına katılıyoruz.”

Charles Eylül 2022’de, annesi Kraliçe 2. Elizabeth’in tahtta 70 yıl geçirdikten sonra 96 yaşında ölmesiyle kral oldu.

SARAYDA PROBLEMLER BİTMİYOR

Kral Charles’ın hastalık haberi, Galler Prensesi Kate’in yaklaşık iki hafta boyunca hastanede kalmasına neden olan karın ameliyatının akabinde geldi.

Prenses Kate, hâlâ kraliyet vazifelerine dönmedi. Tahtın varisi olan kocası Prens William da eşine ve üç çocuklarına bakmak için müsaade aldı lakin çarşamba günü Windsor Kalesi’nde bir vazifeye başlama merasimine ve bir yardım yemeğine başkanlık edecek.

Saraydaki tek aksilikler bunlarla da sonlu değil; Kral Charles ve gelini Prenses Kate misyonlarından sıhhat nedeniyle uzaklaşırken, Prens Harry Kaliforniya’da yaşamaya başlamış ve Prens Andrew ise seks hatalısı Jeffrey Epstein ile dostluğu yüzünden uzak tutuluyordu.

William ve Charles’ın eşi Kraliçe Camilla’nın, hükümdarın tedavisi sırasında halka açık ek faaliyetlerde bulunması bekleniyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu