Başbakan’dan CHP’ye: FETÖ’nün oyunu

Başbakan Binali Yıldırım il başkanları toplantısında konuşuyor. Yıldırım konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun mağduriyetler ile ilgili yaptığı açıklamalara karşılık olarak, " CHP'nin söylemi FETÖ'nün yeni bir oyunudur. CHP'nin bu oyuna gelmesi üzüntü verici. Anamuhalefetin kısa vadede kazanç beklentisi olabilir, 15 Temmuz kahramanları bunu hiç hoş karşılamayacak" dedi.

Başbakan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

* Kuruluşumuzdan bu güne kadar değişmez bir kuralımız var o da istişaredir. AK Parti’nin en güçlü geleneği istişaredir. 15 temmuz darbe girişimi sonrası yaşananlar, terörle mücadelede son durumu değerlendirdik, değerlendirmeye devam ediyoruz.

* Dökülen her damla kanın hesabını tek tek soracağız.  Terör örgütü PKK ile birlikte olan ve onların siyasi uzantılarının da maskelerini tek tek düşüreceğiz

* Türkiye’nin istikrarına kast eden sadece FETÖ değil, ne kadar eli kanlı terör örgütü varsa ülkemize saldırıyorlar.

* Yeni komisyon kurduk, itirazları yeniden değerlendireceğiz. Çocuklarımızın geleceğine kast edenlerin artık hiçbir şansı yok, asla olmayacak.

* FETÖ gerçeğini anlamamakla direnen küçük bir kesim olduğunu görüyorum. CHP’nin söylemi FETÖ’nün yeni bir oyunudur. CHP’nin bu oyuna gelmesi üzüntü verici. Anamuhalefetin kısa vadede kazanç beklentisi olabilir, 15  Temmuz kahramanları bunu hiç hoş karşılamayacak. Yanlışlık varsa işte mekanizmayı kurduk. Bu milletin siyasi ve ekonmik olarak şahlanışının önünde taşeron terr örgütleri duramazlar

* FETÖ ile eş zamanlı olarak hareket eden bölücü terör örgütü ile de mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Örgütün büyük oranda gücünü kırdık. Cani terör örgütü bölge insaının en büyük düşmanıdır.

Gazetevatan