AktüelGüncelTürkiye

Başı taşla ezilerek öldürülen Pınar Kaynak cinayetinde sanıklar suçlamaları kabul etmedi

Paylaş:

Başı taşla ezilerek öldürülen Pınar Kaynak cinayetinde sanıklar suçlamaları kabul etmedi

4 yıl önce  Trabzon’da ormanlık alanda cinsel saldırıda uğrayıp,  başı taşla ezilerek öldürülen Pınar Kaynak (24) cinayetiyle ilgili açılan, 2’si tutuklu 4 sanıklı davanın, ilk duruşması görüldü. Tutuklu sanıklardan katil zanlısı Mustafa Gülyüz (35) ve cinayete yardım ettiği öne sürülen Necati Parmak (39), suçlamaları kabul etmedi. Gülyüz savunmasında “Cinayet ve tecavüz iddialarını kabul etmiyorum. Uyuşturucu kullanıp, ilişki yaşadık, sonra oradan ayrıldım. Sonrasında neler yaşandığını bilmiyorum” dedi.

Yaşanan Olay, 15 Ağustos 2017’de, Çukurçayır Mahallesi’nde meydana geldi. Bölgede eski hayvan barınaklarının yanındaki ormanlık alanda mahalleli, çıplak kadın cesedi buldu. İhbarla olay yerine gelen jandarmanın yaptığı kontrolde göğsüne bıçak saplandığı ve başının taşla ezildiği belirlenen cesedin, 1 çocuk annesi Pınar Kaynak’a ait olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede öldürülen Kaynak’ın üzerinde sperm izleri de saptandı. Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma, şüpheli A.K. ve N.B.’yi gözaltına aldı. Sorgularında suçlamayı kabul etmeyen 2 şüpheli, tutuklandı.

Haklarında ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan N.B. ve A.K. için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca rapor hazırlandı. Raporda; Pınar Kaynak’ın üzerindeki sperm izi örneklerinin, sanıklarla uyuşmadığına ve olay yerinden alınan örneklerle sanıkların parmak izi ile avuç izlerinin aynı olmadığına yer verildi. Raporun ardından avukatlarının da itiraz üzerine, 2 sanık, yaklaşık 2,5 yıl tutuklu bulundukları cezaevinden, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Pınar Kaynak cinayetinin aydınlatılması ve faillerin yakalanması için Trabzon Jandarma Komutanlığı ve Kriminal Daire Başkanlığı özel ekip kurup, yeniden çalışma başlattı. Sürdürülen soruşturmada Pınar’ın üzerinde bulunan spermden alınan DNA profilinin belirlenmesi üzerine ekipler, kadının yakın çevresi ve oturduğu bölgedeki kişilerden DNA örneklerini aldı.

Şüphelilerden Pınar ile aynı mahallede oturan Mustafa Gülyüz’de DNA eşleşmesi tespit edildi. Takibe alınan ve katil zanlısı olduğunu belirlenen Mustafa Gülyüz ile cinayete yardım ettiği öne sürülen Necati Parmak, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Sorgusunda cinayet iddiasını reddedip, aralarında öne sürdüğü ilişkiyi itiraf eden Gülyüz ve diğer şüpheli Parmak, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Cinayetle ilgili 2’si tutuklu 4 sanık hakkında, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ ve ‘tecavüz’ iddiasıyla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davaya ilişkin ilk duruşmaya, katil zanlısı Mustafa Gülyüz ve cinayete yardım ettiği öne sürülen Necati Parmak, kent dışında tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Pınar Kaynak’ın aile fertlerinin de yer aldığı duruşmada, taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanıklardan Mustafa Gülyüz, suçsuz olduğunu söyleyerek “Maktulu yakından tanımıyorum, sadece arkadaşlarımın yanında görünce selamlaşıyorduk. Olay akşamı mahalleden tanıdığım Necati ile buluştuk. Kendisiyle Çukurçayır Mahallesi’ne gitmek için yola çıktık. Yolda karşılaştığımız ve köprüde oturan kızı görünce, yanına yaklaştık. Kolu ve yüzü yaralı haldeydi. Aracımıza aldığımız kadınla olay mahallİne gittik. Bize ‘alkol var mı?’ diye sordu. Esrar vardı hep birlikte esrar içtik. Saat 23.00’da eşinin aramasıyla bizi orada bırakan Necati, aracıyla ayrılıp, evine gitti. Maktulle ilişkiye girdik. Bir süre orada oturduk. ‘Gidelim’ dememe rağmen benimle gelmedi. Oradan ayrılıp, yürüyerek eve gittim. Sonrasını bilmiyorum” dedi.

Mahkeme başkanının maktule ait adli tıp raporunda zorlama ve tecavüz şüphesine yönelik sorusu üzerine Gülyüz,  “Tecavüz iddiasını kabul etmiyorum. Öyle bir şey olsa çevredeki evlerden duyan, gören olurdu. Sonrasında neler yaşandığı bilmiyorum. Cinayette bir dahiim yok. Ertesi gün kalktığımda sabah polisleri, olay yerine giderken gördüm. Cinayet iddiasını kabul etmiyorum” diye konuştu.

Cinayete yardım ettiği öne sürülen ve üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Necati Parmak da, “Eşim arayınca, onları bırakıp, araçla bölgeden ayrıldım. Eve geldiğimde, terasta içki içerken, motosikletli bazı şahısların, olay yerine doğru gittiğini gördüm. Bunlar, bölgede geri dönüşüm atıkları toplayan kişilerdi. Kim olduklarını bilmiyorum. Sabah işe gittiğimde, olayı durakta duydum. Telefonla Mustafa’yı aradım. ‘Akşamki kadın öldürülmüş’ dedim. O da ‘cinayeti kim işlediğini bilmediğini, en son kadını bırakıp, bölgeden ayrıldığını’ söyledi” diye konuştu.

Tanık ve avukatları dinleyen mahkemeye heyeti, sanıklar Mustafa Gülyüz ve Necati Parmak’ın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 23 Kasım’a erteledi.

Başı taşla ezilen Pınar cinayetinde sanıklar suçlamaları kabul etmediBaşı taşla ezilen Pınar cinayetinde sanıklar suçlamaları kabul etmediBaşı taşla ezilen Pınar cinayetinde sanıklar suçlamaları kabul etmedi

KURŞUN OKSİT MÜRDESENK NEDİR?

Kurşun oksit , PbO, mol ağırlığı 223, sırlarda çok kullanılan oksitlerden biridir.

880C’de erimeye başlar.

Başta ucuz olması ve çok iyi eritici özelliğinin olmasından dolayı tercih edilir.

Özellikle ham çömlekçi sırların yapımında kullanılan bir hammadde olup, renksiz parlak sırlara sarımtırak bir görüntü verir.

Kurşun oksit, çinko oksit ve silis ile birlikte kullanılırsa çözünürlüğü artar.

Sırı yumuşatarak ona esneklik kazandırır, gerilme yeteneğini artırır.

Sır çözeltisinin viskozitesini düşürür.

Alkalilerle karıştırıldığında sırın genleşme katsayısını düşürür.

Kırınım katsayısının yüksekliğinden dolayı çok parlaklık verir.

Bu nedenle artistik ve süs amaçlı formlarda daha çok kullanılır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım Alanları

• Gümüş rengi için kullanılır,

• Kimyasal olarak alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır,

• Roket Yakıtı olarak kullanılır,

• Fotovoltaik kalın film pastası olarak güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır,

• Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılır,

•Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır,

• Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır,

• Yapışkan, dolgu macunu ve kaplama olarak uzay ve askerî uygulamalarda kullanılır,

• Patlayıcı olarak maden, havai fişek ve askerî savunma sektöründe kullanılır,

• Toz metalurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır.

DMRSÜREN Kimya LTD. ŞTİ.

Kimyadeposu.com

0216 4421200 - 0552 3307100

Kurşun oksit, mürdesenk, çinko tozu, alüminyum pastası, spekularit, demir tozu, mangan dioksit, mikronize manganez, mangan tozu, kurşun monoksit, magnezyum oksit, magnezyum sülfat, netyerim.net, claypacks.com, nem alıcılar, aktif kil paketleri, silika jel, kaolin, potasyum silikat, sıvı kükürt, sıvı kaolin, diyatomit, hayvan altlığı, sepiyolit, pars lime sülfür, hadjin yılan kovucu.
Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu