Bedelliye yol var,Affa yok..

Başbakan Binali Yıldırım, “bedelli askerlik” konusunda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, “af”konusunda ısrarlı.

AKP, 24 Haziran seçimlerine ilişkin, yeni reklam, yeni söylem ve yeni vaatler duyuracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “bedelli askerlik gündemimizde yok” dese de, Başbakan Binali Yıldırım bedelli konusunda 24 Haziran seçimlerine kadar bu konuyu gündemde tutacak.

AKP en son yaptığı “seçim stratejisi” toplantısında seçim çalışmaları, reklamları ve yeni vaatleri masaya yatırdı. Bedelli ve af konusunda da değerlendirmeler yapıldı.

ANKA’dan Besti Karalar’ın haberine göre, AKP’nin en son yaptığı strateji toplantısında bedelli askerlik masaya yatırıldı. Bedelli askerlik konusunda AKP kapıları açık tutuyor. Bu konuda Başbakan Yıldırım, bedelli askerliğin seçimlerden sonra gündemlerine geleceği mesajını verecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin af çağrısının ise AKP’yi zorlamak değil, kendi tabanına mesaj olarak yorumlandı.

AKP kurmayları Bahçeli’nin af çağrısını, “Akşener’in partisine kayan MHP tabanını toparlamak. Küskün ülkücü ve MHP’lilere barış çağrısı” olarak yorumladı. AKP’lilere göre, Meral Akşener rüzgarı geldi ve geçti. Akşener’in güç kaybettiği Bahçeli’nin de bunu gördüğü, giden MHP’lileri partiye geri getirme mesajı olarak yorumlanıyor. Bahçeli’nin, MHP’den İYİ Parti’ye giden oyları da geri almanın peşinde olduğu söyleniyor. Af konusunu seçimden sonra da gündemlerine almayacaklarını kaydeden AKP kurmayları, cezaevleri konusunda hükümetin denetiminin tam olduğu ve çıkabilecek bir isyana karşı tüm önlemlerin alındığı bilgisini verdiler.

Jurnalci.com