Bozdağ’dan önemli ‘Kandil’ açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ‘dan terörle mücadeleye ilişkin bir açıklama geldi.TSK ‘nin geçmişte Kandil ‘e operasyonlar yaptığını hatırlatan Bozdağ, “Bundan sonra da ihtiyaç duydukça karadan ve havadan bu operasyonlar devam edecektir” dedi.

CHP’ye tepki gösteren Bozdağ, ” Kandil ‘e her an bir operasyon olabilir diye Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptığımızda ses, Kandil ‘den önce CHP’den geldi” diye konuştu.

Bozdağ, ABD ile Türkiye arasındaki Mınbiç anlaşması için ise “Çok net bir takvim var. 90 günü açık şekilde planlandı, neler ne zaman yapılacak, hepsi tespit edildi” ifadelerini kullandı.

“Bu, sadece Münbiç’le de kalacak bir şey değil” diyen Başbakan Yardımcısı şöyle devam etti:

“Fırat’ın doğusu da PKK, YPG, PYD’li teröristlerden temizlenecektir. Biz Fırat’ın doğusunun da Münbiç’teki gibi siyasi bir anlaşmayla çözüme kavuşturulmasını elbette öncelikli addederiz. Eğer buralar terör örgütlerinden temizlenmezse, terör tehdidi devam ederse, Türkiye’nin kendi milli güvenliğini koruma, kendine yönelen terör tehdidini yok etme hakkı vardır. Bu hakkımızı kullanmakta tereddüt etmeyiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Zonguldak’taki mitinginde ‘Sıra Kandil ‘de sıra Sincan’da’ açıklaması yapmıştı.

Jurnalci.com