Ekonomi

Bilgiçler Yapı, Bayrampaşa’daki yeni ticari gayrimenkul projesinin temelini atmaya hazırlanıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, Bayrampaşa'da 100 bin metrekarelik yeni ticari gayrimenkul projeleri olan AKTİM Çarşı-Ofis'in temelini atmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan Ali Emre Bilgiç, ön lansmandan itibaren ciddi taleple karşılaştıklarını ve şimdiden projenin yüzde 37’sini sattıklarını bildirdi.

Sektörde markalı projeler haricinde, başladıkları inşaatları bitiremeyecek, sermaye gücü olmayan pek çok müteahhit bulunduğunu kaydeden Bilgiç, bu tarz yatırımları yaparken çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Bilgiç, ticari gayrimenkul yatırımının hem avantaj hem de dezavantajlarından bahsederek, şu ifadeleri kullandı:

“Ticari gayrimenkule yatırım yapmak potansiyel olarak kazançlı olabilir ve borsadaki oynaklığa karşı korunma görevi görebilir. Yatırımcılar mülklerini satarken değer artışı yoluyla para kazanabilirler, ancak getirilerin çoğu kiracı kiralarından gelir. Bu sebeple yatırım yapılmadan önce mutlaka doğru değerleme ve satın alınan markanın ticari gücüne bakılması gerekmektedir.”

– Ticari gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ali Emre Bilgiç, ticari gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsederek, şu uyarılarda bulundu:

“Doğru kazanç elde edilmesi için ön araştırma yapmak gerekir. Çabuk karar vermeyin. Ticari gayrimenkule doğrudan yatırım yapmaya en uygun kişiler, sektör hakkında önemli miktarda bilgiye sahip olan veya bu bilgiye sahip firmaları araştırabilen kişilerdir. Ticari mülkler yüksek riskli, yüksek getirili gayrimenkul yatırımlarıdır. Bu sebeple doğru lokasyon seçimi, arzın az talebin yoğun olduğu bölgelerin tercih edilmesi gibi kritik noktalar bulunmaktadır. Eğer ofis yerine dükkan gibi bir yatırım yapacaksanız, yaya trafiğinin olduğu ve toplu taşıma ile ulaşım kolaylığına dikkat edin.
Yapacağınız yatırımın satış bedeli ile kira getirisi arasındaki orantıya dikkat edin. Ticaretinize yönelik ihtiyaçlara cevap verip vermediğine göz atın.”

Bilgiç, bölgenin iyi araştırılması ve rayiç fiyatların öğrenilmesi gerektiğini kaydederek, brüt ve net metrekare farklılıklarına dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

Ticari gayrimenkul alımı öncesi markaların iyi araştırılması uyarısında bulunan Bilgiç, potansiyel sorunları önceden tespit etmek için profesyonel bir danışmandan destek alınmasının öneminden bahsetti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu