Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!

Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!
Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!
Paylaş:

Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!

Üsküdar Bulgurlu’da bulunan Altınköy 2 Sitesi’ne 7 Nisan’da tebligat gönderen Üsküdar Belediyesi, sitenin ‘maili indiham’ yani yıkılmaya, çökmeye meyilli olduğu gerekçesiyle en geç 8 Nisan sabahına kadar boşaltılmasını istedi.

Tebligatta yer alan raporda sitenin boşaltılmasına, 10 bloktan oluşan sitenin 2019 yılında A9 No’lu Blok için alınan risklidir raporu ile, 5 Nisan (3 gün önce) günü A6 No’lu blokta meydana gelen balkon çökmesi gerekçe gösterildi.

Raporda, İmar Kanunu 39. maddesinde belirtilen, ‘genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiği valilikçe tespit edilen metruk yapılar’ kapsamında değerlendirilen site için “…Site sakinleri, çevre binalarda ikamet edenler, yayalar ve araç trafiği açısından tahlike arz etmekte ve binaların yıkılarak tehlikenin ortadan kaldırılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bu sabah çok sayıda zabıta ve polis ekipleri olay yerine giderek, sitedeki 380 daireden eşyalarıyla birlikte evlerini terk etmelerini istedi. Belediyenin bu kararına tepki gösteren site sakinleri, evlerinin iki yıl önceki rapor gerekçe gösterilerek ellerinden alınmak istendiğini, ayrıca sitenin metruk bina statüsünde gösterilerek hukuksuz işlem yapıldığını ileri sürdü.

İdare mahkemesine başvuran site sakinleri, görevlilerin siteye girmesine izin vermediklerini, bunun üzerine görevlilerin evleri boşaltmaları için kendilerine bir hafta mühlet verdiklerini söyledi.

Manganez Dioksit DMR 85

DMR85 Mangan dioksit, MnO2 kimyasal formülüne sahip, kahverengi-siyah renkli inorganik bir bileşiktir. Bu siyah-kahverengi katı doğal olarak manganın temel cevheri ve mangan yumrularının bir komponenti olan mineral pirolusitten kaynaklanmaktadır.

DMR85 MnO2′ in ana kullanımı alkalin pil ve çinko-karbon pil gibi kuru hücreli piller içindir. MnO2 ayrıca bir renk maddesi olarak ve potasyum permanganat gibi diğer mangan içerikli bileşiklerin öncüsü olarak kullanılır.

Organik proseslerde, örnek olarak allilik alkollerin yükseltgenmesi için bir aktive edici olarak görev yapar.

Doğada çıkan doğal mangan dioksit, önemli oranda mangan oksit ve safsızlık içerir. Ancak sınırlı miktarda ki tortu, aküler için yeterli saflığa sahip γ modifikasyonunu verir.

Pil ve ferrit imalatı çok yüksek saflıkta mangan dioksit içermektedir. Piller “elektrolitik manganez dioksit” gerektirirken ferritler “kimyasal mangan dioksit” gerektirir.

Mangan dioksit, kimya alanında özellikle redox (indirgenme-yükseltgenme) reaksiyonlarında kullanılmaktadır.

Buna örnek olarak :

KOH ve MnO karışımının ısıtılması:

2 MnO2 + 4 KOH + O2 → 2 K2MnO4 + 2 H2O

Potasyum manganat, yaygın bir yükseltgen olan potasyum permanganatın da öncüsüdür.

Kimya sektöründe indirgeme-yükseltgeme (redoks) tepkimeleride kullanılmaktadır.Ayrıca elektrolit manganez üretiminde de kullanılmaktadır.

Porselen imalatı ve dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Boya sektöründe vernikler ve renkli maddelerde kurutma maddesi olarak yardımcı olmaktadır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş: