GüncelGündem

Bir kişinin hayatını kaybettiği şantiyede tahta paletli önlem 

Paylaş:

İstanbul Ataköy’de 5 Eylül tarihinden beri kayıp olan Kazım Tan (50)’ın, Ayamama deresi ıslahı projesi için kazılan içi su dolu kolektör kanalı bacasından aşağı düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Tan’ın cesedine, kanaldaki su iki gün boyunca boşaltılarak ulaşılabildi. Kolektör kanalının ve şantiyenin etrafında güvenlik tedbiri olmaması dikkat çekti. Kanallarınınsa üzeri tahta paletler ile kapatıldı.

İstanbul’da 13 Eylül 2022 tarihinde polise başvuran bir kişi, ağabeyinden 8 gündür haber alamadıklarını belirterek kayıp müracaatında bulundu.

Müracaatçı, sözünde ağabeyiyle sık görüşmediğini, onun Ataköy’de bir şantiyenin inşaat çalışanlarının kaldığı kısımda kaldığını, 5 Eylül tarihinden beri kayıp olduğunu söyledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği grupları tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma açıldı. Kayıp Kazım Tan’ın son günlerde sorun yaşadığı bireyler tek tek incelendi.

Kazım Tan’ın o sabah şantiyedeki arkadaşlarına bir arkadaşı için kendi yetiştirdiği domateslerden toplamaya gideceğini söylediğinin öğrenilmesi üzerine soruşturma bu istikamete kaydırıldı.

Olay yerini gören bir güvenlik kamerası imgesi ise olayın üzerindeki sır perdesinin günler sonra kalkmasını sağladı.

AĞZI AÇIK BIRAKILAN KUYUNUN İÇİNE DÜŞMÜŞ

Kamera manzaralarında şantiyenin boş olan alanında domates yetiştiren Kazım Tan’ın domates toplarken, Ayamama deresi ıslah projesi kapsamında açılan içi su dolu kolektör kanalına düştüğü görüldü.

Görüntülerde Kazım Tan’ın bir mühlet domates topladığı, daha sonra 3,5 metre derinliğindeki kolektör bacasından aşağı düşerek manzaradan kaybolduğu tespit edildi.

Tan’ın izine güvenlik kamerası imgeleri ile ulaşıldı

İKİ GÜN BOYUNCA CESEDE ULAŞILMAYA ÇALIŞILDI

Bu gelişme üzerine kanalda bulunan su, itfaiye çağırılarak boşaltılmaya başlandı. İki gün süren çalışma sırasında gruplar vakit zaman teleskopik kameralarla kanalı denetim etti. Tan’ın cesedi dün  kolektör kanalının içinde bulundu. Yapılan birinci incelemede Kazım Tan’ın boğularak öldüğü belirlendi.  Ceset bulunduğu yerden çıkarılarak İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.

Geride topladığı domatesler kaldı

TAHTA PALETLER İLE KAPATILDI

Öte yandan kolektör kanalının ve şantiyenin etrafında güvenlik tedbiri olmaması dikkat çekti. Kolektör kanallarının olduğu yere yakın olan alanlara da vatandaşların rahatlıkla girebildikleri , kolektör kanallarınınsa üzerinin tahta paletler ile kapatıldığı görüldü. (DHA)

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu