GüncelGündem

Bir yıl boyunca her gün 30-40 bin lira çaldı

Paylaş:

Olay Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki bir para transfer ve fatura ödeme şubesinde meydana geldi. Daha evvel çalışıp ayrıldığı işyerine tekrar müracaat yapan Büşra D. isimli bayan, işe başladıktan sonra kasada açık çıkmaya başladı.

Yaklaşık 1 yıl boyunca kasadan tırnakçılık sistemiyle para çalan işçi, teze nazaran rezidans daire, eşi ve yakınlarının üzerine otomobil aldı.

İşyeri sahiplerinin olayın üstüne ayrıntılı olarak gitmesinin akabinde Büşra D., babasının kalp krizi geçirdiğini tabir ederek işten ayrıldı. Büşra D.’nin işten ayrılması kuşkuları üzerine çekti. Güvenlik kamera imgeleri yine inceleyen işyeri sahipleri hırsızlık olayını ortaya çıkardı. Şikayet üzerine yakalanan bayan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“HER GÜN ORTALAMA 30-40 BİN LİRA”

Konuyla ilgili konuşan işyeri sahiplerinden Kahraman Hanbaba, birçok kesimde iş yaptıklarını ve tüm paranın olayın gerçekleştiği şubede toplandığını söyledi. Büşra D.’yi muhtaç halde olduğu için yine işe aldıklarını belirten Hanbaba, “Daha evvelden bizim ofisimizde çalışıyordu, işten ayrıldı. Kısa bir müddet sonra gereksinimi olduğu, çocuğuna mama bile alamadığını söyleyerek iş talebinde bulundu. Kendisini tanıdığımız için işe aldık.

Bizim sıhhat, turizm, inşaat bölümlerinde işlerimiz var. Bütün paranın toplandığı merkez burası. Sirkülasyon çok çok olduğu için bu açığı ortaya çıkarmak kolay değil. Lakin yıl sonunda ortaya çıkabiliyordu. Biz bu açıkları çalışanlarımıza yakıştıramadığımız için kendimizden şüphelendik.

Tırnakçılık tekniği kullanmış. Parayı kasaya koyar üzere yaparak kolunun altına almış. Genelde dolar ve Euro çalmış. Biz günlerce sabahlara kadar uyumadan kamera kayıtlarını 10 kere tekrar ederek inceledik yeniden anlamadık. Her gün ortalama 30-40 bin lira ortası parayı kasadan çaldı. Olay ortaya çıktığı vakit babam kalp krizi geçirdi diyerek işten ayrıldı.

Kahraman Hanbaba

Herkes zan altındayken onun bırakıp gitmesi ondan şüphelenmemize neden oldu. Kamera kayıtlarında yüzlerce kez tırnakçılık sistemiyle hırsızlıkları tespit edildi. Şikayetçi olduk, şu an kendisi cezaevinde” diye konuştu.

“LÜKS İÇİNDE YAŞIYORLARDI”

Çaldığı paralarla rezidans daire, kendi eşi ve yakın akrabaları üzerine otomobiller aldığını tez eden Kahraman Hanbaba, “Eşinin yasal olarak bir yerde çalıştığına dair resmi kayıt yok. İşsiz olmasına karşın buraya lüks otomobillerle gelip eşini alırdı. Açığı kapatmak için kendi araçlarımızı, dairelerimizi satıp bankadan kredi dahi kullandık.” dedi.

GİDİNCE KÂR ETMEYE BAŞLAMIŞLAR

Hanbaba, “Biz bir haftadır kasa olarak kar etmeye başladık” dedi. Büşra D.’nin mesai arkadaşı olan Merve Parıltı Çalış da yaşadıkları dertli süreç hakkında, “Biz kendi içimizde daima sorun yaşıyorduk. Zira diyorsunuz ki sanki ben mi yanılgı yaptım, bir arkadaşım çalmış olabilir mi? Herkesten şüpheleniyorsunuz” dedi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu