GüncelGündem

Sinan Ateş ismi için AKP ve CHP’li belediyeden farklı karar

Paylaş:

Ankara Çankaya ilçesinde silahlı akında hayatını kaybeden Dava Ocakları eski Genel Lideri Sinan Ateş’in soruşturmasındaki yeni gelişmelerin yankıları devam ederken, Manisa’da Sinan Ateş ismi için iki belediye meclisinden farklı kararlar çıktı. A

KP’li Demirci Belediyesi’nin ocak ayı meclis toplantısında Sinan Ateş’in ismini verilmesi konusunda çekimser davranırken, CHP’li Saruhanlı Belediye meclisin ocak ayındaki harika toplantısında Ateş’in ismini AKP’li ve MHP’li üyelerin takviyeleriyle bir caddeye verildi.

KOMİSYONA SEVK EDİLDİ

AKP’li Demirci Belediyesi’nin ocak ayı olağan meclis toplantısında ÂLÂ Partili meclis üyelerinin Sinan Ateş’in isminin ilçede bir sokağa verilmesi konusunda meclise sunduğu gündem hususunda değişik diyaloglar yaşanmıştı.

Demirci Belediyesi’nin AKP’li Meclis üyesi Nurullah Ertaş, gündem unsuruyla ilgili meclise yaptığı konuşmada Sinan Ateş’le ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, “Bu kademede bunu yapmayalım. Ya bu kişi hain yahut FETÖ’cü çıkarsa ne olacak? Soruşturmanın sonucu bekleyelim. Bir şeyler çıkarsa sıkıntı durumda kalırız.” tabirlerini kullanmıştı.

Mecliste ayrıyeten AKP’li Belediye Lideri Selami ise ilgili gündem hususuyla alakalı olarak, “Bekleyelim sorun çıkmasın. Konya’da geçmiş yıllarda bir mescide vaktinde bir kişinin ismi verilmiş. Daha sonra bu isim çok farklı çıkmış. Bu nedenle yapılan soruşturmanın sonucunu bekleyelim” biçiminde konuşarak Sinan Ateş’in ismini bir sokağa verilmesi konunda çekimser bir hal sergilemişti.

Yaşanan diyalogların akabinde ÂLÂ Partili meclis üyelerinin imzasıyla gündeme alınan Sinan Ateş’in isminin sokak yahut caddeye verilmesiyle ilgili husus AKP’li meclis üyesi Ertaş’ın çıkışından sonra 8 AKP, 3 MHP ve 4 UYGUN Partili meclis üyelerinin oy çokluğuyla soruşturma sonuçlanana kadar bekletilmek üzere imar komitesine sevk edildi.

BELEDİYE LİDERİ ÖNERDİ, MECLİS KABUL ETTİ

CHP’li Saruhanlı Belediyesi’nin ocak ayı harika meclis toplantısında ise Sinan Ateş’in isminin bir caddeye verilmesiyle ilgili belediye lideri Zeki Alim’in verdiği teklif kabul edildi.

Saruhanlı ilçesindeki İstasyon Mahallesi’nde imara yeni açılan 5 cadde ve 9 sokağa isim verilmesi konusunda CHP’li Saruhanlı Belediye Meclisi fevkalâde toplantı yapıldı. CHP’li Saruhanlı Belediye Lideri Zeki Alim’in Ankara’da olması sebebiyle toplantıya başkanvekili İlhan Uykun başkanlık etti.

İstasyon mahallesindeki cadde ve sokaklara isim verilmesi konusunda meclis üyeleri tarafından verilen tekliflerin görüşüldüğü sırada belediye lideri Zeki Alım telefonla toplantıya bağlanarak, bir caddeye Sinan Ateş’in isminin verilmesini teklif etti.

CHP’li Belediye Lideri Alim’in teklifine AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri de dayanak vererek Sinan Ateş’in isminin verilmesi konusu oybirliğiyle mecliste kabul edildi.

Telefon kontağında alınan kararın ilçeye güzel olması dileklerinde bulunan CHP’li Belediye Lideri Alım şu sözlere yer verdi:

“Ülkesi için, devleti için çalışan vatansever bir kardeşimiz katledildi. Bu nedenle onun isminin yaşatılması gerektiğini düşündük ve isminin ilçemizdeki caddelerden birine verilmesini kararlaştırdık. Buna yönelik teklifimiz oy birliğiyle meclisimizden geçti. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Aldığımız karar güzel olsun.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu