Borajet’i kurtarma operasyonu THY’ye düştü..

THY, bir süre önce geçici olarak uçuşlarını durduran Borajet için kritik bir karar verdi. THY yönetimi ile Borajet’in yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmede önemli kararlar alındı.

THY, bir süre önce geçici olarak uçuşlarını durduran Borajet için kritik bir karar verdi. THY yönetimi ile Borajet’in yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmede önemli kararlar alındı.

Yeni Şafak’tan Murat Palavar’ın haberine göre; Anlaşma ile Borajet’in tüm uçuş personeli THY kadrosuna geçti. Pilotlar için kadroya geçiş işlemleri dün itibari ile başlatıldı. Pilotların ardından bordrolü hostes ve diğer uçuş ekibi de Borajet bünyesinden THY kadrolarına katılacak. Varılan anlaşmayla Borajet filosunda yer alan ve sorunsuz uçuşlarını gerçekleştirebilen 4 uçak da THY filosuna katıldı.

Borajet’in sahibi SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, önceki gün İstanbul’da gerçekleşen görüşmeye ilişkin detayları Yeni Şafak’a açıkladı. Korkmaz, şirketlerine ait 4 uçağın THY tarafından uçuşlarını sürdüreceğini söyledi. Korkmaz, uçakların bakımının gerçekleştirdikten sonra 10 gün içinde THY’ye teslim edileceğini kaydetti.

Korkmaz, bir diğer şirketleri olan Teknik AŞ’nin hiçbir değişiklik olmadan çalışmalarını sürdüreceğini de kaydetti. 2017 Ocak ayında SBK Holding tarafından 260 milyon dolara satın alınan Borajet Havayolları geçtiğimiz hafta uçuşlarını durdurmak zorunda kaldığını açıklamıştı.

Sezgin Baran Korkmaz, varılan anlaşmayla yaklaşık 400 bordrolü personelin artık THY ailesine hizmet vereceğini kaydetti. THY’nin iyi bir birikim devraldığını kaydeden Korkmaz, devredilen uçakların da THY’ye büyük katkı sağlayacağını söyledi. Korkmaz, “Embraer uçakları kısa menzilli bölgesel uçuşlarda THY’ye önemli katkılar yapacak” dedi. Uçakların THY’ye Türkiye’nin bölgesel havacılık stratejisinde büyük katkılar sunacağına inandığını söyleyen Korkmaz “Uçaklar için hiçbir ekstra para almadık. THY Leasing firmasına bundan sonraki ödemelerini yapacak” diye konuştu.

SBK Holding Patronu Korkmaz,Borajet’in Fenerbahçe Spor Kulübü ile yaptığı sponsorluk anlaşması hakkında da bilgiler paylaştı. Fenerbahçe’nin 4 maçı kaldığına dikkat çeken Korkmaz, sponsorluğun devrinin olmayacağını, Borajet’in 4 maç daha takımı taşıyacağını kaydetti. Korkmaz, varılan anlaşmanın en büyük kazancının ise personelin işsiz kalmaması olduğunu düşündüklerini kaydetti. Borajet’in uçuş lisansının kendilerinde kaldığını söyleyen Korkmaz, 3. havalimanı ile güçlü bir şekilde uçuşlara devam edeceklerini kaydetti.

ilgili haberler