Ekonomi

Borsa İstanbul’da gong Mackolik için çaldı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Borsa İstanbul'da gong, Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaret AŞ için çaldı.

Mackolik, halka arzın yatırımcıların yoğun ilgisiyle tamamlanmasının ardından bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası MACKO koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

Şirketin halka arzına yatırımcılar yoğun ilgi gösterirken, 678 bin 726 yatırımcıya dağıtılan taleplerin toplamı, halka arz edilen payların 31,5 katına ulaştı. Bireyselde ise eşit dağıtım yöntemi uygulanmakla birlikte yoğun katılımla 18 kat talep toplandı. Halka arz süreci, İnfo Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gong töreninde konuşan konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet veren ve Türkiye'de tanınır bir dijital marka haline gelen Mackolik'i borsada görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ergun, “Mackolik 323 milyon TL halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Halka arza 680 bin yatırımcı katılmıştır. Bu halka arzda emeği geçen şirketimizin değerli yöneticilerine ve aracı kurumumuza teşekkür ediyorum. Mackolik'e 'Borsamız ailesine hoş geldiniz' diyorum. Bu başarılı halka arzın sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

– Mackolik, her yıl dağıtılabilir kârın en az yüzde 50'sini dağıtacak

Mackolik Genel Müdürü Emre Uğurlu da şirketi dünyanın en önemli dijital spor markalarından biri haline getirme global vizyonuyla faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Sürekli kâr eden bir firma olarak, her sene dağıtılabilir kârın en az yüzde 50'sini dağıtacaklarını bildiren Uğurlu, yüz binlerce yeni ortağı mutlu etmek için çok çalışacaklarını ifade etti.

Uğurlu, Mackolik'in Türkiye'den çıkmış en büyük dijital projelerden olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Özellikle hafta sonları milyonlarca sporsever tarafından kullanılmaktayız. Fransa'da aynı işi yapan ülkenin en büyük markalardan birini yönetiyoruz. Hem rakamsal hem de finansal anlamda büyümeye devam ediyoruz. Ürün anlamında da oldukça kaliteli bir iş yaptığımızı söyleyebilirim. Geçtiğimiz dönemde yurt dışına satılan Mackolik'i geri alarak bu markayı dünyanın en büyüklerinden biri haline getirmek gibi global bir vizyona sahip olduğumuzun altını çizmek istiyoruz.”

– “Mackolik, unicorn olmak için en büyük adaylardan”

Mackolik Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Ensari ise Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve tüm çalışanlarına halka arzda gösterdikleri yoğun çabadan dolayı teşekkür ederek, bu süreçte İnfo Yatırım Menkul Değerler ile omuz omuza çalıştıklarını ifade etti.

İstanbul Portföy yönetimi olarak para ve sermaye piyasalarında 11 senedir liderliklerini sürdürdüklerini aktaran Ensari, şu bilgileri verdi:

“Son dönemde de girişim sermayesi tarafında önemli yatırımlarımız var. Hedefimiz, hep doğru yatırımı yaprak ülkemizden bir dünya markasının çıkmasına aracılık etmek. Sağlık, yenilenebilir enerji, spor, medya ve eğlence sektörlerinde çok ciddi yatırımlarımız bulunmakta. Bugün 45 milyar TL'lik bir büyüklük yönetiyoruz. Bunun 6 milyar TL'ye yakını girişim sermayesi tarafında yer alıyor. Kısa sürede Türkiye'den bir unicorn çıkarmak istiyoruz. Bunun en büyük adaylarından biri Mackolik.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu