AktüelGüncelTürkiye

Çalıntı Lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 araç ele geçirildi

Paylaş:

Çalıntı Lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 araç ele geçirildi

Yurt dışında çalınan ve İnterpol’den arama kaydı bulunan lüks araçları Türkiye’ye getirip, sahte belgelerle satan çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Polis, piyasa değeri 40 milyon lira olan 24 araç ele geçirdi.

Operasyon, İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay, bazı şüphelilerin yurt dışından getirilen çalıntı araçları sahte belgelerle sattıkları bilgisi üzerine başlatıldı. Yapılan araştırmalarda, belirlenen şüphelilerin 2 farklı yöntemi tespit edildi.

İddiaya göre şebeke üyeleri, yurt dışında çalıntı olan araçları sahte belgelerle Türkiye’ye getiriyordu. İnterpol tarafından arama kaydı olan bu araçların şasi ve motor numaraları değiştirilip sahte belgelerle satılıyordu.

Diğer bir yöntemde ise araçlar, “turist vizesi” olan kişilerce Türkiye’ye getiriliyordu. Kullanım süresi dolan araç geri gitmesi gerekirken, sahte belgelerle satışa sunuluyordu. Aracı getiren yabancı uyruklu kişi ise uçakla ülkesine dönüyordu.

Araştırmaların ardından düğmeye basan polis, 9 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Mardin, Tekirdağ ve Samsun’da düzenlenen baskında 24 lüks otomobil ele geçirildi. Konuyla ilgili 20 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Araçların piyasa değerinin 40 milyon lira olduğu belirtildi. Şebekenin devleti 27 milyon lira ÖTV zararına uğrattığı tespit edildi.

Ele geçirilen lüks araçlar emniyet avlusunda sergilendi. Lüks otomobil ve cip galerisini anımsatan sergideki araçları ülkemize getiren şüphelilerle ilgili çalışmanın sürdüğü belirtildi.

KALSİYUM POLİSÜLFİT NEDİR?

Kalsiyum polisülfit, sülfür ve kalsiyum hidroksitin reaksiyonundan elde
edilen solüsyondur.. 10.7 gibi yüksek bir ph derecesine sahiptir. Bitkilere Damlamadan verilerek güzel bir toprak düzenleyici olarak kullanılabilir. hastalık ve zararlı ile mücadele aracıdır. kokusu zararlıların kaçmasına neden olur,kış aylarında – özellikle aralık ayında, soğuk bölgelerde, kullanılması gereken bir koruyucudur

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu