GüncelGündem

Çavuşoğlu, Libya’da: Kalıcı barışı bir an önce tesis etmeleri için her türlü desteği vermeye hazırız

Paylaş:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trablus’ta Libya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Manguş ile ortak basın toplantısı düzenliyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ortak basın toplantısında Türkiye ve Libya arasında hidrokarbon alanında mutabakat muhtırası imzalandığını açıkladı.

Çavuşoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Libya’nın güvenliğine desteğimizi yinelemek için bugün Trablus’tayız. Geniş bir heyetle geldik. Saygıdeğer bakanlarımızın ve diğer arkadaşlarımızın içinde olduğu bir heyetle geldik. Saygıdeğer mevkidaşım Necla Hanım’a ve Milli Birlik hükûmetine, Başkanlık Konseyİ’ne teşekkür ediyorum.”

“Libya’nın zor zamanlarında hep Libya’nın ve Libya halkının yanında olduk. Bundan sonra da tereddüt etmeden yanınızda olacağız. Libya bizim için bir bütündür ve çok kıymetlidir. Milli birlik ve beraberliği engelleme, kardeş kavgası çıkarmaya yönelik hamlelerin karşısında olmaya Türkiye olarak devam edeceğiz. “

“Libyalı kardeşlerimizin kalıcı barışı bir an önce tesis etmeleri için her türlü desteği vermeye hazırız.”

“Libya’yla ilişkilerimiz gücünü ortak tarihimizden, komşuluk ve kardeşlik bağlarımızdan alıyor.”

“Güvenlik ve askeri işbirliği mutabakat muhtırası istikrar oylunda önemli bir mihenk taşıdır. Çalışmalarımızı Libya’nın düzenli bir orduya kavuşması için sürdüreceğiz.”

“Deniz yetki alanlarına ilişkin mutabakat muhtırası ortak menfaatlerimizi güvence altına alıyor.  Bu husus her kesimden Libyalı kardeşlerimizce de kabul ediliyor.”

“Akdeniz’i tüm kıyıdaş ülkelerin hakça yararlandığı barış denizine dönüştürme konusunda kararımız tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımız o nedenle Avrupa Birliği’ne Doğu Akdeniz Konferansı talebinde bulunmuştur. “

“Ticari ilişkilerimizi kazan-kazan anlayışıyke geliştirmek istiyoruz İş insanlarımızın Libya’ya dönmesini, yarım kalan işleri tamamlamasını biz teşvik ediyoruz.”

“Türk Hava Yolları’nın tekrar uçuşlarına başlaması için birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte THY’den uzman arkadaşlarımız tekrar Trablus ve diğer şehirlere gelerek incelemede bulunacaklar. Bu uçuşların da kısa sürede başlamasını istiyoruz. “

“Başkanlık Konseyi’nin başlattığı Ulusal Uzlaşı sürecini kıymetli görüyoruz. Gerekli desteği vermeye hazırız. Libyalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Ayrıntılar geliyor…

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu