Siyaset

CHP genel başkanlığı için adaylığını açıklayan Özgür Özel, Murat Karayalçın ve ADD’yi ziyaret etti

Paylaş:

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan CHP Küme Lideri Özgür Özel, eski SHP Genel Lideri Murat Karayalçın ve Atatürkçü Fikir Derneği’ni (ADD) ziyaret etti. Özel, CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş ve CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan’la birlikte Karayalçın’ı Çankaya’da bulunan çalışma ofisinde ziyaret etti. Basına kapalı görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

“FİKİRLERİNDEN ETKİLENDİĞİM KARAYALÇIN’I ZİYARET ETTİM”

Ziyaretin akabinde basın mensuplarına açıklama yapan Özel, “siyasi fikirlerinin oluşmaya başladığı süreçte, Türk siyasetinde yakından takip ettiği ve fikirlerinden etkilendiği siyaset büyüğü olarak gördüğü Karayalçın’ı ziyaret ettiğini” bildirdi.

PARTİ ÖRGÜTLERİNİ GÜÇLENDİRME İSMİNE YENİ TEKLİFLERDE BULUNDU

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladığını anımsatan Özel, parti mimarisine ve parti örgütlerini güçlendirme ismine yeni tekliflerde bulunduğunu, bu tekliflerinde de vakit zaman Karayalçın’ın daha evvel kamuoyuyla paylaştığı fikirlerden esinlendikleri ve örnek aldıkları kısımların bulunduğunu söyledi.

“BİZ TEMEL YAKLAŞIM OLARAK ÇARŞAF LİSTEYİ SAVUNUYORUZ”

Parti kurultayının lokal seçimlerden evvel kesinlikle yapılması gerektiğini savunan Özel, Karayalçın’ın deneyimlerinden faydalanmanın kendileri açısından kıymetli olduğunu bildirdi. CHP vilayet kongrelerindeki liste tartışmaları ve İzmir’deki kongrede konuşmasının sloganlarla kesildiği hatırlatılarak yöneltilen soruyu yanıtlayan Özel, “Biz temel yaklaşım olarak çarşaf listeyi savunuyoruz” dedi.

“KURULTAY SÜRECİNDE İKİLİ YARIŞ OLABİLİR…”

Özel, liste konusunda farklı görüşlerin bulunabileceğini, bunların kürsüde söz edilmesi gerektiğini belirterek, bunun ötesine geçen tüm imgelerin kendilerini üzdüğünü ve partiye yarar getirmediğini lisana getirdi. Fikirlerin yarıştığı kongrelerden barışı tesis ederek çıkmanın muvaffakiyet sağlayacağını lisana getiren Özel, “Önümüzdeki kurultay sürecinde ikili yarış olabilir, üçlü yarış olabilir, öteki adaylar olabilir fakat bir kardeşlik hukuku içinde ve fikirlerin yarıştığı, hudut katsayısının süratle hepimiz tarafından düşürüldüğü ve herkesin bundan sonraki süreçteki düzgün hislere katkı sağlayacak yaklaşımlarda bulunması gerekiyor. Biz bu bahisteki tavrımızı sürdüreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

“ENGELLEME TEŞEBBÜSÜNDE BULUNANLAR GENÇLİK KOLLARI ÜYESİ DEĞİL”

Özel’e, İzmir’deki kongrede konuşmasının engellenmesine yönelik teşebbüs hakkında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun inceleme başlattığı da hatırlatıldı. Özel, engelleme teşebbüsünde bulunanların hiçbirinin gençlik kolları üyesi olmadığını vurguladı. Özel, bir soru üzerine, partinin eski genel liderleri Hikmet Çetin ve Altan Öymen’i de ziyaret edeceğini söyledi.

KARAYALÇIN DA ZİYARET SONRASI KONUŞTU

Murat Karayalçın ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve muvaffakiyet dileklerinde bulunduğunu belirterek, “İçinde bulunduğumuz süreci, Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini, mahallî idare seçimlerinin ehemmiyetini bir sohbet ortamında değerlendirdik.” tabirlerini kullandı.

“MÜCADELEMİZ TÜRKİYE’Yİ KARANLIĞA BOĞMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI”

Özgür Özel, ADD’yi ziyareti sonrasında da açıklamalarda bulundu. Adaylığını duyurduğu toplantıda Tavır Evrakını açıkladığını hatırlatan Özel, bu evrak kapsamında da birinci kurumsal ziyaretini ADD’ye yaptığını belirtti. Ziyarette CHP’nin genel durumu ve Türkiye’nin yarınları için tekliflerini lisana getirdiğini aktaran Özel, ADD’nin kurucularından Muammer Aksoy, Bahriye Üçok ve Ahmet Taner Kışlalı’yı rahmetle andı. Özel, “Mücadelemiz tam da onları yutan karanlığa karşıdır. Uğraşımız tam da onların fikirleriyle aydınlattığı, onların takipçisi oldukları aydınlanma ateşini söndürüp Türkiye’yi karanlığa boğmaya çalışanlara karşı bir çabadır.” dedi. Konuşmasında, “altı ok” vurgusu yapan Özel, Tavır Dokümanı’nda söz ettikleri üzere altı okun, Türkiye’nin bugün içinde olduğu çabucak tüm sıkıntılara cevap verebilmek için, en kıymetli destek noktalarından olduğu konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını vurguladı.

Kaynak: AA / Siyaset

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu