AktüelEkonomiGüncelGündemSiyasetTürkiye

CHP’li Aygun: Arpayı %1 KDV ile alıp çiftçiye %8 ile satıyorlar

Paylaş:

CHP'li Aygun: Arpayı %1 KDV ile alıp çiftçiye %8 ile satıyorlar

Toprak Mahsulleri Ofisi’nden (TMO) arpa ve mısır gibi hayvan yemini yüzde 1 Katma Değer Vergisi (KDV) ödeyerek satın alan tarımsal birlik ve kooperatiflerin, ürünü kendi üyeleri olan hayvan yetiştiricisi çiftçilere yüzde 8 KDV ile satmak zorunda kaldıkları bildirildi.

ÇALINMADIK KAPI KALMADI

Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, “Büyük üreticiler ile tarımsal birlikler vergi mükellefi olduğu için KDV yüzde 1. Ancak 3-5 hayvanı olan binlerce küçük üretici vergi mükellefi olmadığı için yüzde 8 KDV ödemek zorunda. Çarpıklığın düzeltilmesi için çalmadığımız kapı kalmadı” dedi. SÖZCÜ, TMO’nun hayvan yemi olarak kullanılan tarımsal ürünleri et ve süt üreticilerine yüzde 8 KDV ile sattığını, bu yüzden halkın et ve sütü pahalı yemek zorunda kaldığını gündeme getirmişti.

 

■ CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, çarpıklığın ithal düve satışlarında da yaşandığını, damızlık ve süt üretici birliklerinin yurt dışından yüzde 1 KDV ile getirdikleri düveleri küçük üreticilere yüzde 8 KDV ile sattıklarını bildirdi. Aygun, bu durumun et ve sütün pahalı satılmasına yol açtığını söyledi.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu