GüncelGündem

CHP’li belediyelerin 37.6 milyar liralık kredisi imzaya takıldı

Paylaş:

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun düzenlediği basın toplantısında CHP’li belediyelerin kendi öz kaynakları ile projeleri hayata geçirdiğini ve hiçbir devlet takviyesi almadıklarını belirterek şunları söyledi:

– Bizim belediyelerimiz, iktidarın unuttuğu toplumsal devlet anlayışını, topluma yine hatırlatıyor. Vatandaşı kandıran çılgın projelere harcayacak tek kuruşumuz yok. Bir iktidar düşünün ki kamu kurumu olan belediyelerin hizmet etmesini nasıl engellerim diye uğraşıyor. Belediyelerin yetkilerini merkezi idareye aktarıyorlar.

– Belediyelerin hakkı olan devlet kaynaklarını dağıtırken, partizanlık yapıyorlar. Şu anda devlet dayanaklarının yüzde 90’ından fazlası yalnızca Cumhur İttifakı belediyelerine aktarılıyor. Bütün bunlarla belediyelerimizin önünü kesemeyince, üçüncü evreye geçiyorlar. Hukuksuz soruşturmalarla, davalarla belediye liderlerimizi sindirmeye çalışıyorlar.

“SUÇ BULUN, BULAMIYORSANIZ DA UYDURUN”

– İçişleri Bakanlığı’nda bir ünite kurmuşlar, “CHP’li belediyelere gidin ve bir cürüm bulun, bulamıyorsanız da uydurun” diyorlar. Herkesin bilmesi lazım: Şu anda belediyelerimize karşı izlenen siyasetin ismi, politik bir terördür. Koca İçişleri Bakanlığı’nı, Fotoroman bir Bakan’ın elinde oyuncak ettiler. Devletin saygınlığını, prestijini lekelediler. Adalet dağıtması gereken mahkemeleri utanç salonları haline getirdiler.

– Belediyelerimiz büyük projeleri için yurt dışından kredi bulduğunda da iktidar onaylamıyor. Bugün prestijiyle 4 büyükşehir belediyemizin, toplamda 13 büyük projesinin finansmanı iktidardan bir tek imza bekliyor. Bu projelerin toplam meblağı, 37 milyar 635 milyon lirayı aşmış durumda. Yani şu anda belediyelerimizin 37 milyar 635 milyon liralık kredi mutabakatları, iktidardan onay alamıyor.

7 BÜYÜK RAYLI SİSTEM PROJESİ BEKLİYOR

– Bu projeler ortasında neler var? Adana’da hafif raylı sistem projesi var. Muğla’da yenilenebilir güç ve içme suyu projesi var. İzmir’de; Buca, Narlıdere ve Çiğli raylı sistemleri var. İstanbul’da Beylikdüzü-Tüyap metrosu, Eyüp Bayrampaşa tramvay çizgisi üzere 7 büyük proje var. Hazine’den para istemiyoruz, arsa istemiyoruz, lütuf beklemiyoruz.

TEK KEDERLERİ CHP’Lİ BELEDİYELER İŞ YAPMASIN

– Yalnızca bir tek imza atmadıkları için bu projelere başlayamıyoruz. Herkes bilmelidir ki Bu hizmetlerin önündeki tek mani, bu partizan ve bu ayrımcı saray iktidarıdır. İmza atmamak için elleri titreyenlerin kederi, vatandaşa hizmet değildir.

– Onların tek kaygısı var: “Aman CHP’li belediyeler iş yapmasın.” Biz tüm bu projeleri kendi imkanlarımızla tamamlamak için elimizden gelen tüm uğraşı göstereceğiz. Bu hizmet düşmanlığını da vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyoruz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu