GüncelGündem

CHP’li Gökçen: İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz

Paylaş:

CHP Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Uğraş Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen’in açıklaması şu biçimde:

* Bugün 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Milletlerarası Gayret Günü. Türkiye’de sadece 2022 yılında en az 349 bayanın öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘acaba ben de öldürülecek miyim’ diye düşünerek yaşıyoruz.

* Ne yazık ki hepimiz, şiddetin her türlüsünü görüyoruz. Ancak katilleri, tecavüzcüleri kimlerin koruduğunu ve desteklediğini de görüyoruz. Canımızı koruyan tüzel metinleri dikkate almayanlar, İstanbul Mukavelesi’ni bir gece yarısında feshedenler, kamu kurumlarını gerektiği üzere çalıştırmayanlar, elektronik kelepçe takmayanlar, ceza indirimi verenler… hepinizi tanıyoruz.

* Ve sayenizde ne kadar politik bir meseleyle çaba ettiğimizi her gün daha da fark ediyoruz. Her bir bayanı kaybettiğimizde öfkemizle birlikte gayret gücümüz artıyor. Bayanları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı kanunu da uygulatacağız, İstanbul Mukavelesi’ni de geri getireceğiz. Zira biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız, ya da hiç yaşamayacağız.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu