GüncelGündem

Tuncay Özkan, terör örgütü PKK’nın eline geçen MİT yöneticilerini sordu

Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı ve Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın da ortalarında bulunduğu Cumhurbaşkanlığı’na bağlı, ilgili ve bağlantılı kurum ve kuruluşların 2023 yılı bütçeleri bugün TBMM Plan ve Bütçe Komitesi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın iştirakiyle görüşülüyor.

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, görüşmelerde kelam aldı. Özkan, şunları söyledi:

* “Demokrasi gayret isteyen, beslenmek isteyen, dayanak isteyen bir rejim. Ve bunun vergiler yoluyla yapılması kadar değerli bir şey yok. Zira, halkın sesi hakkın sesidir. Halkın sesini kısarsanız hakkın sesini kısarsınız. Çürüme başlar. Çürümeyi önlemenin yolu, halkın sesini dinlemektir. Sansür yasası buraya getirildiğinde Bağlantı Başkanlığı açısından yapmayın bunu dedik. Yanlıştır, dedik. MİT ile ilgili düzenlemeleri niçin getiriyorsunuz, gayeniz ne dedik. Artık size bir örnek vereceğim.

* Bu ortada Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlar nedeniyle bir Türk yurttaşı, bir parlamenter olarak partim ismine teşekkür ediyorum. Çok tesirli bir gayret formülü. Bunun devamından yanayız. Fakat MİT’i bir iç polis teşkilatı olarak kullanmak, MİT’i misyon özünden kopararak rakiplerini izleyen, gözleyen, kaydeden ya da şantajcı çetelerin buyruğunda, birtakım kümelerin elinde imaj kaydeden bir teşkilat haline getirmek Türkiye’ye yapılabilecek en büyük kötülüktür.

“TARKAN MUMCUOĞLU’NUN SAVCIYA TABİR VERMESİNİN ENGELLENMESİNİN MÜNASEBETİ NEDİR?”

* Ahmet Tarkan Mumcuoğlu… Necip Hablemitoğlu cinayetinin failidir. Kendisi şu anda eldedir. Tarkan Mumcuoğlu, Necip Hablemitoğlu’na ateş eden, şahsen katlini gerçekleştiren kişi olmakla suçlanmaktadır. Bu cinayetten birkaç yıl sonra MİT’in bünyesine katılmıştır. MİT, 2018 yılından itibaren Tarkan Mumcuoğlu ile ilgili tanıklıklar varken, tabirler varken ne yazık ki Tarkan Mumcuoğlu’nu korumuş, Tarkan Mumcuoğlu’nun savcılıklara söz vermesini engellemiştir. Neden? Neden?

* Hablemitoğlu cinayetinde Tarkan Mumcuoğlu’nun savcıya söz vermesinin engellenmesinin münasebeti nedir? İddianame açıklandı. İddianameden söylüyorum. Sebebi nedir? MİT, resmen tabire çağrılan, kendi çalışanını hangi münasebet ile göndermemiştir? Neden savcı ile bu mevzuda konuşulmamıştır? Hukuk müşaviri engellemek yerine bu hususun önünü neden açmamıştır? Bu türlü bir suikastın saklanabilmesi, bu türlü bir suikastın yıllar sonra ortaya çıkmasının sağlanması bir büyük hata değil midir? Bununla ilgili içeride bir soruşturma yapılmış mıdır?

“BİR KAPALI SERVİS BU TÜRLÜ BİR YANILGIYI NASIL YAPAR?”

* Tarkan Mumcuoğlu tabirini 8 yıl sonra şöyle vermektedir; isteyen herkese söz metnini dağıtabilirim, iddianame açıklanmıştır, özgürdür. Tarkan Mumcuoğlu diyor ki ‘Siz benim sözümü nasıl alırsınız? Siz benim adımı nasıl açıklarsınız? Siz beni medyaya nasıl verirsiniz?’ Neden? ‘Ben MİT’çiyim, yasak’ diyor. Katilleri korumak, zalimlerin yanında olmak zulme ortak olmak demektir. Bir bilinmeyen servis bu türlü bir yanılgıyı nasıl yapar? Zira yasalar buna el veriyor. Demokratikleşmek, havalandırmak, açık hale getirmek gerekiyor. Şaibeyi ortadan kaldırmak gerekiyor. Nasıl yapacağız? Daha çok demokrasi, özgürlük ile tartışma ile yapacağız.

“BİZİM ÇOCUKLARIN BAŞINA NE GELDİ?”

* Artık MİT, bir iç polis teşkilatına dönüşürse, katilleri korursa, tabir vermelerini engellerse siz buraya getirdiğiniz her maddede bu katillerin tabir vermesini engelleyecek; tartışılmayı, konuşmayı ortadan kaldıracak, özgürlükleri ortadan kaldıracak bir düzenleme yaparsanız biz birçok oluruz. MİT’in çok saygın yöneticileri, PKK terör örgütünün eline geçtiler. Ortadan yıllar geçti. Bu bizim çocuklarımız.

* Ben her bütçede soruyorum, bizim çocuklarımızın başına ne geldi? Allah onları korusun. Allah onları o zulümden bir an evvel kurtarsın. Lakin biz ne yapıyoruz? Neden kamuoyuna bu türlü bir bilgi verilmiyor? Bu insanların başına gelen şey nedir? Yaşıyorlar mı, öldüler mi? Bu insanların başına gelen şeyle ilgili biz neden bilgilendirilmiyoruz?

* MİT kurulu oluşturulurken, en kıymetli şey bilgi alacak, aydınlanacak bir komiteydi. Lakin o kurul, hiçbir vakit bu türlü bir fonksiyonu yerine getirmedi. Neden? Öteki bilinmeyen servisler, kendi parlamentolarından bilgi saklamıyorlar. Bizim bilinmeyen servisimiz neden saklasın? MİT müsteşarı gelip niçin anlatmasın? Bu insanların demokrasiye, Türkiye’de yaşayan insanların demokrasiye muhtaçlığı var.

“DEMOKRASİYE İNANMIYORSUNUZ DEMEKTİR”

* Halkın sesinin hakkın sesi olduğuna inanmıyorsanız, demokrasiye inanmıyorsunuz demektir. Ben halkın sesi, hakkın sesidir diyorum, kesinlikle halkın temsilcilerini bilgilendirin.” ANKA

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu