GüncelGündem

CHP’li Öztrak’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert reaksiyon

Paylaş:

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de basın toplantısı düzenledi.

“YETKİNİZİ KULLANIN İNDİRİM YAPIN”

Erdoğan, şunları söyledi:

* “Biz buradan sesleniyoruz. Onu bunu suçlamayı bırakın, vergi ve harçlara uygulanacak artırımı, yarıya indirme yetkiniz var. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde de yüzde 80 indirim yetkiniz var. Bu yetkileri kullanın. Vatandaşı, sebep olduğunuz hayat pahalılığına bir kere daha ezdirmeyin. Vatandaşı kamu zamlarıyla bu seferde çifte kavurmayın. Milletimiz Erdoğan yüzünden meskeni de, arabayı da fakat düşünde görür hale geldi. Erdoğan, sebebi olduğu enflasyon tsunamisiyle, insanlarımızın, ailesine yuva olacak bir mesken, ayağını yerden kesecek bir otomobil alma hayallerini çaldı.

* Genel Liderimiz, arabada ÖTV indirimi kelamını verince, bunlar da çıktılar, “Biz matrah indirimi yapacağız” dediler. Ama hep söylüyoruz,bunların her işleri makyaj, işleri algı, işleri palavra dolan… Yaptıkları matrah düzenlemesinde, dağ fare bile doğurmadı. Ne bölüm, ne de vatandaş keyifli oldu. Yapılan düzenleme sonlu araçta ve son derece sonlu modellerde tesirli olacak. Yılbaşında arabalara gelecek yeni zamlarla da, bu düzenlemenin etkisi büsbütün kaybolacak.

* İşte daha geçtiğimiz aylarda millete TOGG’u  gösterdiler, fakat milletin binebileceği TOGG’un ancak 2027’de piyasaya sürülebileceğini bugün TOGG’un genel müdürü açıklıyor. Biz buradan bir kez daha milletimize sesleniyoruz. Ümitsizliğe kapılmayın. Sandık ufukta göründü. Milletimizin, sizlerin çalınan umutlarını, hiç merak etmeyin biz telafi edeceğiz.Genel Liderimizin ÖTV indirimi kelamını seçimden sonra yerine getireceğiz.

“SİSİ’NİN ELİNİ SIKMADI, KÖFTELEDİ”

* Hem içeriden hem de dışarıdan para bulmak giderek zorlaşıyor.  Saray iktisatta sıkışıyor, sıkıştıkça da buyruk almaya başlıyor. Suudi Arabistan Erdoğan’a ‘Sisi’nin elini sık, 5 milyar doları Merkez Bankana yatırayım’ diyor. Hoop bir de bakıyoruz bırakın el sıkmayı, o el avuçlar ortasına alınıp bir de köfteleniyor.

* 5 milyar dolara, ‘Katil Sisi’, “Zalim Sisi”, “Darbeci Sisi”, bir anda oluyor “Dostum Sisi”… Meydanlarda akabinde hıçkıra hıçkıra ağlanan, dört parmak yapıp selamlatılan Rabia, Katar topraklarına defnediliyor…  Artık de AK Partili belediyeler, meydanlara diktikleri Rabia heykellerini toplayıp, kaldırmakla meşguller. Erdoğan da bu ortalar doların yeşili için, kirlettiği testiden kana kana su içmeye devam ediyor. ”

SINAV TAKVİMİ AÇIKLAMASI

* ÖSYM imtihan takviminin öne çekilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Öztrak, “Şimdi bu hükümetin artık ülkeyi yönetme kabiliyetinin kalmadığını, devlette ciddi bir idare krizi yaşandığını biz uzun vakittir söylüyoruz. Yani şu görüntüye bakın, devletimiz bir imtihanı bile yanlışsız düzgün yapamayacak hale geldi. KPSS’deki skandallar zinciri hafızalarda. Artık de yanlışsız düzgün tarih belirleyemiyorlar YKS’yi  erteliyorlar.

* Bu hükümetin mefluç olduğunu ayan beyan ortaya koymaktadır. Yani seçim tarihine, açıkçası seçimin kanunen ne vakit yapılacağı aşikâr, siz geliyorsunuz bu tarihe üniversite imtihanını koyuyorsunuz. Fakat bu ortada da tabir edelim. Bu bizim, bu bezirganların vermiş oldukları seçim tarihlerine güvendiğimiz manasına da gelmesin. Biz yarın seçim olacakmış üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”

“VİCDAN FALAN YOKTUR”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmada terör hücumlarından kelam ederken “Şehit edilen 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım. Tıpkı vakitte sandıkta da bırakmayalım” kelamlarını yorumlayan Öztrak, şunları söyledi:

* “Rezalet. Yani şehit yavrumuzun na’şı üzerinden siyaset çıkarmaya çalışmak çok açık söyleyeyim vicdansızlıktır, ahlaksızlıktır. 3 yaşındaki yavrumuzun tabutunun yanına seçim sandığını koyanda vicdan falan yoktur. Lakin biz bu vicdansızlığın birebirini daha öncede şehit cenazelerinin üzerine elini koyup nutuk atılırken de gördük. Siyasette omurganın ne kadar kıymetli olduğunu konuşmamda belirtmiştim. Siyasetçinin omurgası fikri tutarlılığıdır, unsurlarıdır, bedelleridir.

* Milletimiz oy için İmralı’dan mektup dilenenin kim olduğunu, devletin televizyonuna terörist başının kardeşini kimin çıkardığını unutmadı. Vatandaşlarımız İstanbul Belediye seçimlerinde Binali mi, Sisi mi diye bağıran Erdoğan’ın sonra gidip 5 milyar dolar için Sisi’nin eline nasıl kapandığını gördü. Hiç kusura bakmasın bunları yapanın siyasi omurgası lades kemiğinden farksızdır. Ve biliyoruz ki, milletimizin feraseti yüksektir. Vatandaşlarımız sandıkta gereğini yapacaktır. Bu kifayetsizleri konutlarına gönderecektir.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu