Spor

Milli tekvandocu Atakan Gorça, Balkan Şampiyonası’nda zirveyi hedefliyor

Paylaş:

EDIRNE (AA) – Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı sporcusu 17 yaşındaki Atakan Gorça, tekvandoya 8 yaşında babasının yönlendirmesiyle başladı.

Antrenörü Metin Eşme’nin destekleriyle tekvando branşında ilerleyen Atakan, gayretli çalışmalarının karşılığını ulusal ve uluslararası şampiyonalarda kazandığı madalyalarla aldı.

“Olimpiyatlarda madalya kazanmayı amaçlıyorum”

Milli sporcu Atakan Gorça, AA muhabirine, tekvandoyu çok sevdiğini söyledi.

Sporun kendisi için yaşam tarzı haline geldiğini belirten genç tekvandocu, “Dokuz yıldır bu sporu yapıyorum. Küçük yaşlarda uyum sağlamakta biraz zorlandım ama sonra severek tekvando yaptım. Sporun hem sağlığıma hem de eğitim hayatıma katkısı oluyor. Milli sporcu olduğum için özel kontenjanlardan yararlanabiliyorum. Spor öz güvenimi artırdı.” diye konuştu.

Atakan Gorça, 3-4 Aralık’ta Arnavutluk’ta düzenlenecek Balkan Tekvando Şampiyonası’na yoğun antrenman temposuyla hazırlandığını ve büyük hedeflerinin olduğunu dile getirdi.

Ailesinin ve antrenörünün emeklerini boşa çıkarmamak için çalıştığını anlatan Atakan, şunları kaydetti:

“Uzun yıllar tekvando yapmak istiyorum. Balkan Şampiyonası’nda milli formayı giyeceğim, elimden gelenin en iyisini yapacağım. 68 kiloda tatamiye çıkacağım. Bugüne kadar bir kez Türkiye ikincisi ve bir kez Türkiye üçüncüsü oldum. Uluslararası organizasyonda ikinci oldum. 20’den fazla madalya kazandım. 3-4 Aralık’ta gerçekleştirilecek Balkan Şampiyonası’nda birinci olmak, Türk bayrağını zirvede göstermek istiyorum. Hem Edirne’yi hem Türkiye’yi gururlandırmak istiyorum. İleride Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarı elde edip, olimpiyatlarda madalya kazanmayı amaçlıyorum.”

“Sağlıklı olduğunda hiç antrenman kaçırmaz”

Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Branş Sorumlusu Antrenör Metin Eşme ise Atakan Gorça’nın gelecek vadeden bir sporcu olduğunu söyledi.

Yaşadığı sakatlıklardan hızlı bir şekilde kurtulan Atakan’ın başarılı bir kariyeri olduğunu anlatan Eşme, “Atakan sağlıklı olduğunda hiç antrenman kaçırmaz. Antrenman olmadığında kendi özel çalışmalarını yapar. Kilosuna çok dikkat eder. Bir sporcuda olması gereken özellikleri taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Gökhan Zobar

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu