AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

CHP’li Sertel: İktidar adeta dalga geçer gibi içi boş yanıtlar veriyor

Paylaş:

CHP'li Sertel: İktidar adeta dalga geçer gibi içi boş yanıtlar veriyor

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Atila Sertel, CİMER aracılığı ile sorduğu sorulara ilginç yanıtlar verildiğini, istediği bilgilerin halktan gizlendiğini açıkladı. Milletvekilleri olarak verdikleri soru önergelerine içi boş cevaplar aldıklarını aktaran Sertel, CİMER üzerinden yönelttikleri sorulara da komik yanıtlar verilmeye başlandığını söyledi.

“KÖPRÜDEN KAÇ ARAÇ GEÇTİ, MÜTEAHHİTE NE ÖDENDİ?”

Yandaş müteahhitlere arka çıkan AKP iktidarının halktan bilgi kaçırdığını öne süren Sertel şöyle konuştu: “2021 yılında Osmangazi Köprüsü’nden geçen araç sayısını ve ödenen garanti ücretlerini sordum. CİMER tarafından verilen yanıtta adeta dalga geçilerek, ‘Yap İşlet Devret projelerinde tüm iş ve işlemler mevzuatına uygun olarak, uygulama sözleşmelerinde yer alan hükümler çerçevesinde yürütülmektedir’ denildi.”

“TRT’NİN DIŞ YAPIMLARINA ÖDENEN ÜCRETLER NEDİR?”

KİT Komisyonu üyesi olarak TRT’den de son 3 – 4 yıldır açıklayıcı cevaplar alamadıklarını dile getiren Sertel, “KİT Komisyonu’nda, TRT’ye dış yapım olan dizi ve programlara bölüm başı ne kadar ücret ödendiğini ısrarla soruyoruz. Ama ‘Ticari Sır’ diye açıklamıyorlar. Cumhurbaşkanlığı’na araç ve koruma sayısını soruyoruz ‘yeteri kadar’ diyorlar. ‘Yandaş müteahhitlere yaptırılan ve 2020 yılında garanti ödemesi için müteahhitlere 1.5 milyar TL ödenen Osmangazi Köprüsü’ne 2021 yılında ne kadar ödendi’ diye soruyoruz, ‘Mevzuata uygun’ diyorlar. Al birini vur ötekine” dedi.

İktidarı, “Adeta dalga geçer gibi içi boş yanıtlar veriyorlar. Bunlar halktan bilgi kaçırmayı alışkanlık edindiler” sözleri ile eleştiren Sertel şöyle devam etti:

“Halkın tepkisinden korkan AKP iktidarı şimdi direkt bilgi gizlemeyi seçiyor. Madem doğru bir iş yaptınız açıklayın rakamları. Bu bilgileri milletvekili olarak bize vermiyorsanız çıkın kendiniz açıklayın. Ama açıklayamazlar çünkü devletin milyarları her yıl birilerine akıtılıyor. Garanti ücretleri için ödenen para halkın cebinden çıkıyorsa, halkımıza da bilgi vermek zorundasınız. Kimin parasını kime ödüyorsunuz, kimden bilgi kaçırıyorsunuz?”

”Bütün bakanlıklar, bütün kurumlar yozlaşmış. Bunlar gemi azıya almış ve hem bizlerle hem de halkımızla dalga geçiyorlar. Devleti kendilerine ve yandaşlarına peşkeş çekenler bilgi vermeyerek bu işten sıyrılacaklarını düşünüyorlar. Halktan bilgi kaçıranlar bütün bunların hesabını hukuk önünde verecek.”

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu