GüncelGündem

CHP’li Süllü: Muhalif sesler susturulmaya çalışılıyor

Paylaş:

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Parıltı Süllü, kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak bilinen Basın Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili yaptığı konuşmada “Tek adam rejimi içinde bulunduğu sıkıntı durumu gizlemek için muhalif sesleri susturmaya çalışmaktadır. Bu denetim eforu AKP’yi kurtarmaya yetmeyecektir” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Parıltı Süllü, Meclis’te görüşülen ve kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak bilinen Basın Kanunu ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP idaresinin inandırıcılığını yitirdiğini, dış siyasette her gün yalnızlaştığını, vatandaşların her geçen gün daha da fakirleştiğini belirten Süllü, bu devirde yandaş medyanın gerçekleri gizlemekte olduğunu ve propaganda yaratma gücünün de azaldığını söyledi.

“SANSÜR YASASI KURTARICI OLARAK MECLİSE GETİRİLDİ”

Süllü, iktidarın içinde bulunduğu sıkıntı duruma tahlil üretecek gücünün kalmadığına dikkat çekerek, “AKP’nin olan biteni gizlemeye çalışarak ve gerçekleri farklı göstererek iktidarını sürdürmeye çalışmaktan öbür dermanı kalmamıştır. Muhalif tüm alanlar denetim altına alınarak seslerini kısma uğraşları da gerçeklerin gizlenmesinde yetmez olmuştur. Seçim sürecine girildiği bu periyotta ‘Sansür Yasası’ bir kurtarıcı olarak Meclise getirilmiştir” dedi.

“İNTERNET GAZETECİLİĞİ İLE İLGİLİ DÜZENLEME YETERSİZDİR”

AKP’nin internet gazeteciliğini bir tehdit olarak gördüğünü belirten Süllü konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugüne kadar internet gazeteciliği alanında düzenleme yapılması gerektiğini söylememize karşın kulak tıkayanlar, internet gazeteciliğini basın yasası kapsamına alarak basın kartı, basın ilan kurumundan reklam alma imkanlarını bir havuç olarak sunmaktadır.

2. Hususta eser sahibi tarifine görsel ve içerikleri kaydeden ve düzenleyen ibaresinin eklenmesiyle yalnızca görüşlerini tabir özgürlüğü kapsamında yazı yazan gazetecilerin değil, tüm manzara kaydeden, içeriği yükleyenler de yasal sorumluluk altına girmektedir.

Maddeye eklenen medya mensubu ve enformasyon vazifelisi tariflerinde ise hiçbir açıklık yoktur. Bütün gün haber peşinde koşan, oturup saatlerce haberleştirilmesini sağlayan basın mensuplarının basın kartı alması büyük uğraşlar gerektirirken kamu misyonlarına bu ayrıcalığın sağlanması anlaşılır üzere değildir.”

“MEDYANIN 4. KUVVETİ OLACAĞI GÜNLERE AZ KALDI”

Hiçbir sansür yasası ve propagandanın gerçeklerin ortaya çıkmasına pürüz olamayacağını da vurgulayan Süllü, şunları söyledi:

“Tarafsız olmadığı tüm kamuoyunca bilinen İrtibat Başkanlığı’nın basın kartı verilmesinde yetkili kılınmasına dönük yönetmelik değişiklikleri iptal edilmişken yaratılan fiili durum ile medyanın kontrol altında tutulması yasa kapsamına alınmaktadır. Bağlantı Başkanlığı’nın daha yetkili hale gelmesi ve sansürün ağırlaşması tek sesli bir toplum yaratılması, kaygı iklimini canlı tutma gayreti olduğu anlaşılmaktadır.

Ama hiçbir sansür yasası ve propaganda gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyememiştir. Dışarıda olan gazeteciler gerçekleri yazsın diye cezaevinde tutuklu gazetecilerin bedel ödemek zorunda kalmayacağı, vatandaşlarımızın bırakın özgürce toplumsal medya paylaşımı yapmayı, siyasi bir bildirisi bile beğenmekten korkmayacağı medyanın demokrasinin 4. kuvveti olacağı günlere az kaldı.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu