AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

CHP’li Yavuzyılmaz’dan ‘yolsuzluk’ iddiası

Paylaş:

CHP'li Yavuzyılmaz'dan 'yolsuzluk' iddiası

Kilimli Sahil Yolu’nda dalgaların verdiği zarar ortadan kaldırılıp temizleme çalışmaları yapılırken, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bölgede inceleme yaptı.

Yavuzyılmaz, yolun 2011 yılında ihale edildiğini ve 2013 yılında yapımına başlandığını ancak bir türlü hizmete sokulamadığını hatırlattı.

“ÜÇÜNCÜ KEZ DALGALAR BU YOLU YUTTU”

Yolun yapım tekniğinin ve kullanılan malzemenin yanlış olduğunu vurgulayan Deniz Yavuzyılmaz, “Bu güne kadar bu yolu 3 kez deniz yuttu. Çünkü yolun yapım tekniği yanlış, kullanılan malzemeler yanlış. Duble yollar yapıyoruz diye övünen AK Parti’nin yüzü bu sahil yolunu gördükçe kızarmalıdır. Bu yol 3 kez yapılmaya kalkılınca devasa bir rant oluştu. Kış ayı ile birlikte yaşanan yağış ve Karadeniz’in dalgalarının yolu yutmasının nedeni ile de devasa bir kamu zararı ortaya çıktı. Şimdi bu yol yine yıkıldı ve ellerini ovuşturanlar tekrar bu yol yapılırken devasa karlar elde etmenin planını yapıyorlar. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Böyle yol yapılmaz” diye konuştu.

DENİZE SIFIR VE KORUMA TEDBİRLERİ ALINMAMIŞ

Sahil yolunun denize çok yakın bir şekilde yapıldığını belirten Milletvekili Yavuzyılmaz, yolu koruyan tedbirlerin de alınmadığını söyledi.

Sahil yolu inşaatının kotunun neredeyse denize sıfır olduğunu kaydeden Yavuzyılmaz, “Bu şekilde yol yapıldığında dalgalar gelip yolu yutuyor. Suçluyu Karadeniz’in dalgaları olarak ilan edecekler ancak suçlu yanlış yapım tekniğini kullananlar, yanlış projelendirme yapanlar, yanlış malzeme kullananlardır. Ve devasa kamu kaynağını yok eden, cebine indiren yandaş müteahhit ve onlarla birlikte kader ortaklığı, sır ortaklığı, menfaat ortaklığı yapan AK Partili yetkililerdir. Dalgaları kıracak tedbirlerin alınmaması, malzemelerin kullanılmaması nedeniyle büyük bir kamu kaynağı zararı bu yolda üçüncü kez yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

“BU YOLDA BÜYÜK YOLSUZLUKLAR YAŞANDI”

Vatandaşın vergilerine yazık edildiğini dile getiren Deniz Yavuzyılmaz, yolun yapımında da büyük yolsuzluklar yaşandığını ileri sürdü.

Deniz Yavuzyılmaz, Sayıştay’ın bu yolla ilgili inceleme ve soruşturma yaptığını belirterek şunları söyledi:

* Sayıştay’ın yaptığı incelemeler ve soruşturmalarda bu yolda uygun malzemenin kullanılmadığı, uygun dolgunun yapılmadığı, kamyonların bu yola döktüğü hafriyatın içinde kullanılmaması gereken malzemelerin olduğu tespit edildi.

*Yolda yapılan hatalar ve yolsuzluklar Sayıştay yargısına taşındı. Üçüncü kez bu yol dalgaların karşısında sıfır kotunda hatalı bir şekilde yapılmaya çalışıyor ancak yapılan soruşturmaların sonucunda, bu yolsuzluklara rağmen kovuşturmaya yer yoktur kararı alınıyor.

*Sonuç; yol üçüncü kez yapılıyor, üçüncü kez yanlış malzeme, üçüncü kez yanlış projelendirme, üçüncü kez yanlış yapım tekniği ve devasa yolsuzlukla birlikte yol yine dalgalara teslim edildi.

*Yolla ilgili çalışma yapılıyor ama kısa bir süre sonra dalgalar tekrar gelip dördünce kez bu yolu yutacağı da görülüyor.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu