Yaşam

Cildinizdeki Koyu Lekeler İçin Kuşburnu Yağını Kullanmanın 3 Yolu

Paylaş:

Yaşlandıkça yüzünüzde ve cildinizde herhangi bir zamanda koyu lekeler oluşabilir.Koyu lekelerin çoğu güneşe maruz kalmaktan kaynaklanır ve bazen kahverengi lekeler veya güneş lekeleri olarak da adlandırılır. Ayrıca genetik veya melazma ve hiperpigmentasyona bağlı da olabilirler.
Açık tenliyseniz veya düzenli olarak güneşe maruz kalmaya alışık değilseniz riskiniz artar.

Cildiniz çocukluğunuzdan beri düzenli olarak güneş ışığına maruz kalıyorsa cildiniz alışır ve ara sıra aşırı güneşe maruz kalma nedeniyle genellikle koyu lekelere neden olmaz.
Eğer koyu tenli bir birey iseniz o zaman güneşe maruz kalmaktan da kötü bir şekilde etkilenmezsiniz.
Kendinizi uygun güneş koruyucuyla korumak koyu lekeleri önleyebilir.
Ancak bildiğiniz gibi bu lekelerin nedeni yalnızca güneşe maruz kalmaktır. Yani, güneşe maruz kalma veya başka bir nedenden dolayı halihazırda koyu lekeleriniz varsa, bunları hafifletebilir ve çoğu durumda onlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Vitaminler, antioksidanlar ve yağlı yağlarla yüklü kuşburnu yağı, yüzünüzdeki koyu lekeleri hafifletmek ve ortadan kaldırmak için iyi bir seçenektir.
Kuşburnu tohumu yağı olarak da bilinen kuşburnu yağı, kuşburnu tohumlarından yapılır. Kuşburnu, yükselen çiçeklerden yaprakları döküldükten sonra geride kalan meyvelerdir.
Kuşburnu ve tohumlarından soğuk pres ekstraksiyon işlemiyle yağı ayrılır.
Antioksidanlar olan A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra kuşburnu yağındaki esansiyel yağ asitlerinin varlığı, cilt hücrelerinin güçlerini korumalarına yardımcı olur. Bu esansiyel yağ asitleri oleik, linoleik, gama linolenik asit (GLA) ve palmitik asitlerdir.
Kuşburnu yağı süper hafiftir ve yağsızdır. Yağ cildin derinliklerine nüfuz edebilir ve onu besleyebilir.
Kuşburnu yağındaki yüksek C Vitamini içeriği, ciltteki kolajen üretimini uyararak cildi gençleştirerek yeniden daha genç görünmesini sağlar.

Antioksidanlar serbest radikallerle savaşarak koyu lekeleri aydınlatır ve ortadan kaldırır.

Koyu Lekeleri Gidermek İçin Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılır?
Kuşburnu yağını hem topikal olarak hem de yutarak cildinizdeki koyu lekeleri gidermek için kullanabilirsiniz. Güneş lekeleri ve diğer koyu lekeler üzerindeki etkinliğini artırmak için onu başka yağlarla da ekleyebilirsiniz.

1. Kuşburnu Yağının Koyu Lekelere Topikal Uygulaması
Yağ cildinizde yumuşak olduğundan doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın, temizleyin ve kurulayın
Bir damlalık yardımıyla etkilenen bölgeye bir damla damlatın ve parmak ucunuzla hızlıca daha geniş bir alana yayın. Yüzünüzdeki tüm koyu lekeleri kapatmak için 2-3 damla yeterli olacaktır.
Orada bırakın. Emilecek ve cildiniz hiç yağlı görünmeyecek.
En iyi sonuçları alabilmek için en azından önümüzdeki bir saat boyunca cildinizi güneşe maruz bırakmayın.
Günde iki kez yapın

2. Kuşburnu Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı koyu lekeler için mükemmel bir çözümdür. Bu yağların her ikisi de cildinize, her bir yağın tek başına kullanılmasından daha fazla fayda sağlayacaktır.

Temiz bir şekilde yıkayın ve yüzünüzü kurulayın
½ çay kaşığı Hindistan cevizi yağına soğuk preslenmiş kuşburnu yağından 3 damla ekleyin ve iyice karıştırın.
Hindistan cevizi yağının emilmesi için karışımı tüm yüzünüze yukarı doğru dairesel hareketlerle 3-5 dakika boyunca nazikçe masaj yapın.
Günde iki kez yapın

3. Kuşburnu Yağı ve Bal
Bu, koyu lekelerden kurtulmak, cildi gençleştirmek ve vücut bağışıklığını arttırmak için ağızdan tüketilen bir ilaçtır.

Bir çay kaşığı bala 5 damla kuşburnu yağı ekleyin
İyice karıştırın
Ağzınızda tutun ve yutmayın. Erimesine ve yerçekimiyle boğazınıza doğru ilerlemesine izin verin.
Bunu günde iki kez yapın.
Kuşburnu yağını düzenli olarak topikal olarak uygulayarak ve günlük olarak tüketerek sadece koyu lekelerinizden kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda yüz cildinizi de iyileştirecek ve daha genç görüneceksiniz.

Diğer İpuçları ve Önlemler
Kuşburnu yağı, kolayca kokabilen hassas bir yağdır. Bu harika yağdan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki önlemleri alın.

Koyu renkli bir cam şişede, buzdolabında veya serin ve karanlık bir yerde saklayın.
Raf ömrünü uzatmak için E vitamini yağıyla karıştırın.
En iyi sonuçları elde etmek için soğuk preslenmiş kuşburnu yağı kullanın. İşlenmiş kuşburnu yağı, potansiyelinin çoğunu koyu lekelerle baş etmede kullanır. Soğuk preslenmiş pahalıdır ancak ekstra her kuruşa değer.
Sizi doğrudan güneş ışınlarından koruma kapasitesi olmadığından güneş kremi olarak kullanmayın. Hasarı belirli bir süre içinde onarabilir.
Tahriş edebileceğinden canlı sivilce üzerinde kullanmayın.
Yüzünüzdeki koyu lekelerle uğraşırken tutarlı ve sabırlı olun. Biraz zaman alabilir ancak doğru tedavilerle istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu