Ekonomi

Civil Mağazacılık, İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle “Perakende Okulu” projesini başlattı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Sektördeki kalifiye personel açığını kapatmayı hedefleyen proje, üniversite öğrencilerine teorik ve pratik eğitim sunarak iş hayatına hazırlayacak.

Perakende Okulu’nda perakende işletme yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi alanlarda geniş bir perspektifle eğitim verilecek. Derslerini ve saha çalışmasını başarıyla tamamlayan katılımcılar, İstanbul Üniversitesi tarafından verilecek Perakende Okulu katılım sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Perakende Okulu’nun katılımcıları, 4 ay İstanbul Üniversitesinde alacakları eğitimlere ek olarak toplam 8 ay boyunca Civil Mağazacılık mağazaları ve genel merkezinde saha deneyimi kazanacakları eğitimlere katılarak çalışma hayatını deneyimleme fırsatı yakalayacak.

İstanbul Üniversitesi’nin İşletme Fakültesi bünyesinde yer alan Perakende Okulu’nun açılışı 22 Mayıs’ta Civil Mağazacılık İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Ahmet Köse ve İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Güven Ordun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Civil Mağazacılık 2024 sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında 123 mağaza ve 300’ün üzerinde yeni işe alım ile 2024’te yüzde 75 büyüme hedefliyor.

“Civil olarak, yurt içi ve yurt dışında büyüme hızımıza katkı sağlayacak kaliteli arkadaşlarla birlikte çalışmayı hedefliyoruz”

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Civil Mağazacılık İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, projedeki amaçlarının kalifiye istihdamı sağlamak olduğunu belirtti.

Yıldıran, “Üniversite eğitimlerini tamamlamış, nitelikli personel ile yol almak istiyoruz. Yurt içi ve yurt dışında büyüme hızımıza katkı sağlayacak kaliteli arkadaşlarla birlikte çalışmayı hedefliyoruz. İstanbul Üniversitesi ile yaptığımız bu işbirliğinden olumlu sonuçlar bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Perakende Okulu’nun sektöre önemli katkılar sunacağını vurgulayan Yıldıran, organize perakendede eğitimli personel bulma konusunda ciddi sıkıntılar olduğuna dikkati çekti.

Yıldıran, Civil olarak projelerle personel açıklarını büyük ölçüde kapattıklarının altını çizerek, “Ancak turizm ve bilgi teknolojileri gibi alanlarda ilgili okullar mevcut. Son iki üç yıldır organize perakendede de bu süreçler başladı. İstanbul Üniversitesi ile yapacağımız bu işbirliği, sadece Civil için değil, organize perakendedeki diğer tüm paydaşlarımız için de faydalı olacak.” yorumunu yaptı.

Üçüncü ve dördüncü sınıfta eğitim gören öğrencilerin, “Perakende Okulu” projesi ile kendilerini tanımlamaya başladıkları dönemde sektör için kazanılacağına değinen Yıldıran, “Bu projeyle organize perakendede binlerce markaya fayda sağlayacak nitelikli elemanlar yetiştireceğiz. Biz burada bir tohum atacağız ve bu tohumun tutacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“Elde edecekleri sertifika, iş hayatında artı bir katma değer kazandıracak”

İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Güven Ordun ise Perakende Okulu’nun, teorik ve pratik bilgiyi bir araya getirerek öğrencilere kariyer anlamında destek olmayı amaçladığını söyledi.

Ordun, şunları kaydetti:

“Perakende sektöründe şöyle bir açık ve dengesizlik var. İşletmeler kalifiye, yetkin personel ararken, diploması olan yetkin öğrenciler iş arıyor. Bu durum bir istihdam açığı ortaya çıkarıyor. Perakende Okulu, teorik ve pratik bilgiyi bir araya getirip, öğrencilere kariyer anlamında destek ve yardımcı olmayı, pratik anlamda ise sektörün ve çalışma hayatının dinamiklerini kazanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Elde edecekleri sertifika, iş hayatında artı bir katma değer kazandıracak.”

Perakende Okulu’nun sertifika programı olarak düzenleneceğini belirten Ordun, temelde üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine odaklandıklarını dile getirdi.

Ordun, Her tür yöneticiden beklediğimiz üç tür yetkinlik var. Teknik yetkinlikler, beşeri yetkinlikler ve analitik yetkinlikler. Temelinde bunlar olacak. Bir değer zinciri akışı yönetme, tedarik zinciri akışı yönetme, perakendenin temel alanları, ekip çalışması, liderlik, problem çözme, karar verme becerileri gibi konulara odaklanacağız. Tüm bu becerileri geliştirmeye yönelik bir müfredat ve program hazırladık.”diye konuştu.

Muhabir: Mehmet Selçuk Güçlü

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu