GüncelGündem

“Çokçocuk Kitap”, küresel sistemin içinde çocukların renkli dünyasını onlara geri verebilmeyi amaçlıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Hayykitap’ın, yapay dünyanın esaretine karşı, çocukların tabiatla bağlarını korumak ve artan kötülükler konusunda iyiliği yaymak adına, alanında uzman, kitapları çok satan yazarlarıyla başlattığı “İyilik Hareketi”, küresel sistemde çocukların renkli dünyasını onlara geri verebilmeyi amaç ediniyor.

“Herkesin iyiliği için” sloganıyla hayata geçirilen projede, yazar Hayati Sır “Kelimelerin Hayalcisi”, klinik psikolog Mehmet Teber “Sanoc”, yazar Funda Uçuk Er “Kerem ve Neşeli Tohumları”, gıda mühendisi ve yazar Erkan Akay “Kahramanlar Ne Yer?”, fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş ise “Ümitli Bir Gelecek” kitabını çocuklar için kaleme aldı.

“Çocukların elinden hayali alıyorlar”

Bugüne kadar 20 kitaba imza atan proje sahibi Hayati Sır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ebeveynlerin çok küçük yaştaki çocuklara cep telefonu verdiğini belirterek, yeni neslin telefon bağımlısı haline geldiğini söyledi.

Sır, cep telefonlarının elektromanyetik bakımdan çok riskli bir materyal olduğuna işaret ederek, “Elektromanyetik alanlara baktığınız zaman işin içinden çıkamazsınız. Hipnoz gibi sizi içine çeker. Cep telefonu kullanan çocukların beyninde küçülme var. Bir anne ile baba, çocuğuna bu zararı nasıl verebiliyor? Cep telefonu bağımlılığı hayali öldürür. Çocukların elinden hayali alıyorlar. İnsan biraz da hayalden ibaret. Hayal kurmayan bir çocuk maddeleşir.” dedi.

Yeni nesilde gıda bağımlılığı da olduğunu vurgulayan Sır, “Çocuklara ne kadar abur cubur, katkı maddeli şekerleme varsa yediriyorlar. Anneler kendileri çocuklarına sağlıklı, fıtri gıda yapmıyor. Yani çocuklar zor durumda.” ifadelerini kullandı.

Yazar Sır, dijital bağımlılıkta cep telefonu oyunlarının büyük bir unsur olduğuna dikkati çekerek, şunları aktardı:

“Oyun piyasasının cirosu 350 milyar dolar. Dünyadaki 3,5 milyar insan, Türkiye’de de 44 milyon kişi bilgisayar oyunu oynuyor. Bilgisayar oyunu dediğinizin içinde 4 katman daha var. Sizi şiddete alıştırıyor. Bu elektromanyetik alan, çocuklarda negatif varoluşun kapısını açıyor. Halbuki çocuk gökyüzüne, ağaçlara, sulara bakmalı, hayvanları sevmeli. İşte bu yüzden ‘Bir şey yapmamız lazım.’ dedik. Çünkü anne, babalar artık yeterli olmuyor. Ekonomik sıkıntılar, başka zorluklar var. Bu anlamda biz Türkiye’nin en çok satan yazarları olarak yeni bir hareket başlatalım ve çocuklara kitap yazalım istedik.”

“İyilik Hareketi sadece kitapla sınırlı kalmayacak”

Çocuklar için dijitalleşmeden uzak, hayal kurmalarını sağlayacak macera dolu bir hikayenin yer aldığı “Kelimelerin Hayalcisi” kitabını kaleme alan Sır, hayatın gerçeklerini çocuklara anlatmak isteyen tüm yazarlara projeye katkı sunmaları çağrısında bulundu.

Hayati Sır, vicdanlı herkesin önceliğinin çocuklar olması gerektiğinin altını çizerek, çocukları dijital girdaptan çıkartmak için uygulamalar yapılması gerektiği bilgisini paylaştı.

Dijital sürüklenmeden dolayı çocukların çoğunun artık mutsuz olduğunu vurgulayan Sır, şunları kaydetti:

“Çocukların yediği hibrit tohumlardan yetiştirilen ürünler, bütün fıtri tabiatlarını bozuyor. Küresel bir yapı, yeryüzünü, insan neslini, çocukların sağlığını bozmak istiyor ve onların geleceğini yok ediyor. Bütün bunları anlatmak için tüm yazarlar bence cepheye gelsin. Artık pasif iyilik bitti. Aktif iyilik zamanı. Pasif dua da bitti, fiili dua gerekiyor. Çocuklar doğduklarında inanın ki bizden daha bilgililer. Çünkü zihinleri temiz. Biz eğitim sistemiyle bu zihni örtüyoruz ve yanlış yönlendiriyoruz. Çocukları masum bırakalım. Yani zihnini kirlettiğimiz gibi aynı zamanda bedeni de kirletiyoruz. Çocuklara verilen hormonlar yüzünden neler oluyor. Bütün bunları görenlerin, yönetenlerin bir tedbir alması lazım. Şu an çocuklar çok zor durumda. İşte bu yüzden İyilik Hareketi sadece kitapla sınırlı kalmayacak. Bununla ilgili çok daha farklı faaliyetler yapacağız. Ama katılım istiyoruz.”

Sır, Türkiye’nin farklı illerinde “ÇokÇocuk Kitap” yazarlarıyla imza günleri düzenleyeceklerini ve konferanslar vereceklerini de sözlerine ekleyerek, “Bu mücadelede sonuna kadar umutluyuz. Bizim yüreğimiz güçlü. İyiler kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Faruk Yıldız,Aişe Hümeyra Akgün

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu