AktüelGüncelTürkiye

Coronayı atlatan Sarıgül’den, kapanma çağrısı

Paylaş:

Coronayı atlatan Sarıgül’den, kapanma çağrısı

Bir süre önce Corona virüsüne (Covid-19) yakalanarak Şişli’de özel bir hastanede tedavi altına alınan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, sağlığına kavuştuktan sonra ilk kez kameraların karşısına geçti.

Partisinin Beşiktaş Ulus’ta bulunan ofisinde bir basın açıklaması yapan Mustafa Sarıgül, Korona virüsün etkilerinin azaltılması için bir aylık kapanma çağrısında bulundu.

Sarıgül Türkiye’nin ve dünyanın önemli bir sıkıntıdan geçtiğini belirterek şunları söyledi;

*Bu nedenle bir ay boyunca mutlaka kapanma olmalıdır. Gıda, güvenlik, iletişim ve sağlık dışındaki sektörlerde tamamen uzaktan çalışma modeline geçilmesi lazım ve bu şekilde personelin işlerinin yürütülmesi gerekmektedir. Esnaf, çiftçi ve KOBİ’ler için tüm vergi borçları en az 90 gün süre ile mutlaka ertelenmelidir.

*Turizm, restorancılık, ulaşım gibi tüm hizmet sektörlerine 6 ay ödemesiz 24 ay vadeli kredi mutlaka hayata geçirilmelidir. Tiyatro, müzik, sinema sektörleri ve sanatçılarımıza özel bir destek mutlaka sağlanmalıdır.

*Resmi veya gayri resmi tüm etkinlikler, toplantılar, buluşmalar kesinlikle ertelenmeli, siyasi parti toplantıları 10 kişiyi geçmemelidir ya da mümkünse online olarak yapılmalıdır.

*Sağlık personelinin tamamı için eve servis, çocuklarına özel kreş, özel taşıt imkanları gibi imkanlar sağlanarak yükleri azaltılmalıdır. Eğer 1 ay için bu kararı almazsak bu yılı tamamen kaybedebiliriz. Bu da çok büyük ekonomik ve sosyal yıkıma neden olabilir.

Bir aylık kapanma önerisinin siyasi bir çağrı olmadığını ifade eden Mustafa Sarıgül, şunları söyledi;

*Şu andaki virüs tüm gücüyle çok yüksek bulaşma özelliği göstermektedir. Bu nedenle kısmi tedbirler ne yazık ki neredeyse işe yaramaz durumdadır. Kendimizi kandırmayalım. Meselenin ciddiyetini görelim. Türkiye Değişim Partisi olarak pazartesi gününden itibaren bir aylık kapanmayı öneriyoruz.

*Hiçbir siyasi etki meselesi olmadan bütün siyasi partilerin bir araya gelerek ortak görüşü olarak ülkemizdeki can kayıplarını aza indirmek, dünyada Türkiye’mizin daha saygın bir ortamda olduğunu ve gerçekten pandemiyle mücadelede önemli adımlar attığını bütün dünyaya göstermek açısından bayram sonuna kadar mutlaka bir kapanma öneriyoruz. Bir ayı sıkıntıya sokmazsak yılları sıkıntıya sokabiliriz ve önemli can kayıpları olabilir.

*Bir Türkiye Değişim Partisi olarak yurttaşlarımızın sağlığını her türlü siyasi çalışmanın önünde tutmaktayız. Bu çağrımız asla ve asla siyasi bir çağrı değildir. Bu çağrıyı insanlık adına, doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, yardımcı personellerimizin hastanede neler çektiklerine şahit olmuş birisi olarak özellikle yapıyorum. Bir aylık kapanma yapalım ve bir yılı kurtaralım.

Bir hafta hastanede corona virüsü tedavisi gördükten sonra taburcu olan Mustafa Sarıgül, “Birinci testim pozitif çıktı. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum, beni 10 günlük bir bakıma, tedaviye aldılar. O süre içerisinde iki gün yoğun ateşim çıktı ve ateş düşürücü bir ilaç verdiler. Ben kısa atlattım. O sürede doktorlarımızın, hastane personelinin, yardımcı personelin olağanüstü ilgilerine çok teşekkür ediyorum. Bu sebeple hepimizin olağanüstü dikkatli olması lazım. Sağlık olmadığı andan itibaren bir anda tüm dünya ile bağınızı kesiyorsunuz, enerjiniz düşüyor. Bir kere psikolojik olarak çok mutsuz duruma düşüyorsunuz” ifadelerini kullandı. İHA

Pars Lime Sülfür Nedir?

Pars Lime Sülfür, her yaştan kedi ve köpeklerdeki parazitler,saçkıran
ve uyuz gibi tahriş edici cilt koşulları için kullanılır.
Pars Lime Sülfür çözeltisi, uygulama öncesinde su ile seyreltilmelidir
100ml/2lt genel kullanımıdır, ihtiyaç durumuna gore daha seyreltik
uygulanabilir. Koşullar iyileşene kadar 1-2 hafta arayla 4 kez
tekrarlanır.
Uygulama sonrasında evcil hayvanınızın yutmasını önlemek için kuruyana
kadar koruyucu bir tasma uygulayın.Tüyler kuruduktan sonra tasmayı
çıkarabilirsiniz. Durulama gerektirmez

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu