Dünya

Covid-19 aşısı olmayan 407 askeri işçi ordudan atıldı

Paylaş:

Kanada’da Covid-19 aşısı olmayı reddeden 407 askeri işçinin orduyla bağlantısı kesildi.

Kanadalı yayın kuruluşu CTV News’in haberine nazaran, Justin Trudeau hükümetince 2021 yılı ekim ayında getirilen, “federal kurumlarda misyonlu kamu çalışanlarının iki doz zarurî Covid-19 aşısı olmaları” kararı, askeri işçisi de içine aldı.

Söz konusu karar, bu yılın haziran ayında askıya alınmasına karşın silahlı kuvvetler işçisi bundan muaf tutuldu.

Habere nazaran, Ekim 2021’den bu yılın eylül ayına kadar iki doz Covid-19 aşısı olmayı reddeden 299 askeri işçinin orduyla ilişiği kesildi.

Haberde, Kanada Silahlı Kuvvetlerinde nizamlı ordu mensubu 108 askerin de 13 Eylül 2022 tarihinden itibaren birebir münasebet ile ihraç edildiği belirtildi.

ÜCRETSİZ MÜSAADEYE AYRILANLAR GERİ DÖNÜYOR

Öte yandan, aşı tersi olan ve hükümetin aşı zaruriliği kararı sonrası müsaade haklarını kullanan federal kamu çalışanlarının, kararın askıya alındığı haziran ayından itibaren vazifelerine dönmeye başladıkları kaydedildi.

Kanada Ulusal Savunma Bakanlığı, iki doz Covid-19 aşı zorunluluğunun silahlı kuvvetlerde vazife yapan askeri ve sivil işçi için devam edeceğini duyurmuştu.

Kanada’da salgın sonrası başlatılan aşılama çalışmaları, ülkenin bir kesiti tarafından reddedilmiş ve aşı aksiliği toplu aksiyonlara de neden olmuştu.

Aşılama çalışmalarında ülke nüfusunun yüzde 82’si iki doz Covid-19 aşısı olmuştu.

COVID-19 KISITLAMALARI KALKIYOR

Bu ortada, ülkeye kara, deniz ve hava yolu ile giriş yapacak yolcuların uymaları gereken Covid-19 uygulamaları da 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren kaldırılıyor.

Kanada Sıhhat Bakanı Jean-Yves Duclos, yaptığı açıklamada, hudut geçişlerinde iki doz aşı evrakı, ArriveCAN uygulamasının zarurî kullanımı, uçak ve trenlerde maske zaruriliği üzere kuralların 1 Ekim’de sona ereceğini duyurdu.

Kararla, Kanada’ya giriş yapanların varış öncesi yahut varış yerinde Covid-19 testinden geçmesi ve karantinaya girmesi mecburiyeti de sonlandırıldı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu