Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP seçim beyannamesini açıklıyor

AKP aday tanıtım toplantısını bugün Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor. Toplantıda, seçim beyannamesi de açıklanıyor.

360 sayfadan oluşan seçim beyannamesinde 16 başlık bulunurken, beyanname, “Güçlü Hükümet, Güçlü Meclis” vurgusunu taşıyor.

Öte yandan, seçim sloganları ve yeni şarkıların tanıtımı da yapılacak.

Başbakan Binali Yıldırım salonda yaptığı konuşmada, “24 Haziran’a günler kaldı. AK Parti ailesi olarak yeni bir zafer kazanmak için gün sayıyoruz” diye belirtti.

Yıldırım’dan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye çıktı…

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

– Ayaklarının altına cennetin serildiği analarımızı, kadınlarımızı selamlıyorum. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, bunun için de eğitimden siyasete her alanda önlerini açtığımız gençlerimizi selamlıyorum.

– Ülkemizi hedeflerimize ulaştırabilecek çoğunluğa ulaştırabilmek için, bunun için de mücadele ediyoruz.

– Vakit “Türkiye vaktidir” diyerek yola çıkıyoruz.

– 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda parlamentoda da güçlü bir grup kurmamız gerekiyor. Bunun yolu milletimizle iyi bağlar kurmaktan geçiyor. Biz milletimizin karşısına hiç elimiz boş çıkmadık.

– Bugün baş döndürücü hızla bir dönüşüm yaşanıyor. Biz dünyadaki eğilimleri, oluşan fırsatları, dikkatle analiz ederek, bir yol haritası ortaya koyuyoruz. Dijitalleşmeye özel bir önem veriyoruz. Dijital Türkiye vaktinin geldiğini düşünüyoruz.

– Yeni hükümet sistemiyle 2023 vizyonumuzu daha da güçlendirerek, kadınlarımızın söz sahibi olduğu bir ülkeye dönüştüreceğiz.

– Gelişmiş ülkelerin gıpta ile baktığı genç nüfusumuzu en iyi şekilde değerlendireceğiz.

Jurnalci.com