GüncelGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilere Putin’i örnek göstererek yanıt verdi: Büyük liderler faiz düşürüyor

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Mükafatları programında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevzu başlıkları ortasındaki en değerli satırlar, iktisatla ilgili olanlardı.

PUTİN’DEN ÖRNEK VERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde siyaset faizinin düşürmesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık büyük başkanlar bile faizi yükseltmenin değil düşürmenin yararlı olduğunu ikrar etti, mesela Putin de faiz düşürmeye başladı. Enflasyonu, faizi artırarak denetim altında tutma yaklaşımı artık hiç kimse tarafından lisana getirilmiyor, getirilse bile ciddiye alınmıyor” tabirlerini kullandı.

“İTO’DAN EN BÜYÜK DAYANAĞI BEKLİYORUZ”

Konuşmasının devamında iş insanlarından dayanak beklediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gücü ve tesiri giderek genişleyen Türkiye’nin uç beyefendileri her devirde olduğu üzere iş dünyamızın elemanları olacaktır. Hem kendimiz kazanacağız hem de daha adil dünya için her alanda medeniyetimize yakışan duruşumuzu göstereceğiz. Kardeşlerim yapacak çok işimiz var. Bunları daima olduğu üzere sizlerle birlikte hayata geçirip, sizlerle başaracağız. Emeğiniz, uğraşınız, dayanağınız için her birinize farklı başka teşekkür ediyorum” dedi.

“ENFLASYONU DÜŞÜRMEKTE KARARLIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Karadeniz’den gazı ulaştırdığımız devran diğer dönecektir. Ekonomi programımızın araçlarını da buna nazaran belirliyoruz. Gerçek yaptığımıza da yürekten inanıyoruz. Enflasyonu olması gerektiği üzere tek haneli sayılara düşürmeye kararlıyız. Şubat ayından itibaren enflasyonu makul düzeylere indireceğiz.

“1000 LİRALIK ISINMA TAKVİYESİ VERECEĞİZ”

İlk müjdemiz çalışanlara ödenen yemek fiyatlarının vergi istisna sayılarının değiştirilmesiyle ilgilidir. Yıl sonunda tekrar değerleme oranına nazaran bu sayısı belirleyeceğiz. Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Çalışanlara naklen ödenen yemek faturaları da vergi istisnası kapsamına girecektir. Patronların çalışanlara elektrik, doğalgaz ve ısınma dayanaklarının 1000 liralık kısmını gelir vergisinden, sigorta prim kesintisinden muaf tutuyoruz.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu