Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hadi seçime gidelim desek inanın kaçacak delik arar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Konya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu…

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Toplantımızın şehrimize, ülkemize, partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bizi sevgisi ile coşkusu ile bağrına basan Konya’mıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum. Konya en başından beri bizim yanımızda dimdik durdu. Konya’dan aldığımız destek ve güç bizim için çok önemlidir. Konya bizi hiç yalnız bırakmadı.

Türkiye, güvenlikten ekonomiye her alanda tarihinin en önemli imtihanlarından birini veriyor. Türkiye’de ana muhalefet yok biliyor musunuz? Ana muhalefet partisi hiçbir proje üretmiyor hiçbir fikir ortaya koymuyor, hiçbir çözüm üretmiyor. Bu aralar bir şey bulamadı, erken seçim diyor. Seçimin zamanı belli zaten. Daha önce erken seçime gittik ne oldu? Rezil rüsva oldun. Sen daha neyin erken seçimini istiyorsun. Daktilolar Başbakanlığın önüne fırlatılmıyor ki.

Ne zamandan beri erken seçim demokrasinin namusu oldu? Ey Kılıçdaroğlu, önce namus kavramını öğren, sonra bu halkın karşısına çık! Senden Demokrat olmaz. Senden olsa olsa darbecilere şakşakçı olur.

Müftülere nikah kıyma yetkisi deyince bunlar Anayasa Mahkemesi’ne götürüyorlar. Gidiyor musun? Yolun açık olsun, git bakalım.

Seçimlerin zamanında yapılmasını istikrarın gereği olarak hep uyguladık. Benim vatandaşım bilecek ki seçim şu senenin şu ayında yapılacaktır. Asıl demokrasi budur. Hadi seçime gidelim desek inanın kaçacak delik arar. Erken seçim desek tüm mahalli yönetimleri silip süpüreceklerini mi düşünüyorlar?

Siz demokrasinin namusunu milli iradeyi yücelterek kurtaracaktınız. Menderesler idama bu zihniyetle gitti. Siz demokrasinin namusunu 15 Temmuz’a tiratro demek yerine, tankların üzerine çıkarak kurtaracaktınız. Demokrasinin sizden tek talebi üzerine gölge etmemeniz olacaktır.

Biz sadece milletimizin desteğine güveniyoruz. AK Parti kendi bünyesinde belediye başkanlarıyla ilgili gayet güzel şekilde siyasi değişim yaptı. Kılıçdaroğlu bunu anlamaz. Bazı isimlerin seçime gitmeden değişmesi gerekiyorsa bunu yaparız.

AK Parti’nin kendi iç bünyesindeki değişim ihtiyacının ürünü tasarrufları eleştirerek demokrasinin namusunu kurtarmıyor sadece üzerinize vazife olmayan bir işe karışmış oluyorsunuz. Bak Kılıçdaroğlu, adamlarına da söyle, AK Parti’nin kendi bünyesinde eğer belediye başkanlarıyla ilgili gayet güzel bir şekilde bazı yerlerde bazı değişimleri siyasi olarak yapıyorsak, bu senin anlamayacağın, bilmeyeceğin bir iştir. Çünkü senin siyasette daha çok öğreneceğin işler var. Bu atılan adımların neler getirip götüreceğini de gelecekte öğreneceksin. Biz bir şeyi yapıyorsak, bunu kılı kırk yararak yaparız. İstişarelerimizi yaparız, adımlarımızı da ona göre atarız.

Biz milletimize seçimlerde verdiğimiz sözün gereği olarak partimiz bünyesindeki teşkilat yöneticilerini de belediye başkanlarını da milletvekillerini de kendi teamüllerimize göre denetler, değerlendiririz. Bu işin siyasi, idari, yargı boyutu vardır. Bütün bunları değerlendiririz ve ondan sonra da adımımızı atarız. Bu, partimizin demokratik hakkıdır ve bize oy verenlere karşı sorumluluğumuzun da gereğidir.”

Jurnalci.com