Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimin sinyalini vereceğiz” dediği ilde konuştu! İşte alanda toplanan kişi sayısı

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Esenyurt Meydanı’nda düzenlenen temel atma merasiminde seçim için sayılı günler kaldığını hatırlatarak, “Yarın Bursa’da buluşacağız. Bursa’dan inşallah sinyalimizi vereceğiz” sözlerini kullanmıştı.Erdoğan, bugün Bursa Gemlik Büyükkumla Barajı, Bursa Bölge Yönetim Mahkemesi Hizmet Binası, Dağyenice Doğal Ömür Turizm Kompleksi ve üretimi tamamlanan başka projelerin toplu açılış merasimi ile BTSO İktisada Bedel Katanlar Ödül Merasimi’ne katılmak üzere Bursa’ya geldi.

“BUGÜN 120 BİNİ AŞTIK”

Burada konuşma yapan Erdoğan, “Öncelikle kente geldiğimiz andan itibaren bizleri heyecanla bağırlarına basan Bursalı kardeşlerimin her birine şükranlarımı sunuyorum. Az evvel emniyetten sayıları alayım dedim. Zira yol uzunluğu yolun sağı, solu Bursa’da ne durumdayız diye baktım ve verilen sayı 120 bini bugün aştık. Maşallah rabbim bu coşkunuzu daim kılsın. Ne diyor pankantta; Gücüne güç katmaya geldik. Ben de sizden güç almaya geldim. Kadim kentin AK bayanları yol uzunluğu bizimle bir arada oldu. Aramızdaki bu sevgiden, bu aşktan, bu gönül bağından aldığmız güçle inşallah evvel 2023 imtihanını muvaffakiyetle vereceğiz. Akabinde da ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracak yeni atılımlara yöneleceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Geçtiğimiz yıl Göçebe Oyunları vesilesiyle İznik’e, Togg tesisi açılışı vesilesiyle Gemlik’e gelmiştik. Bugün şöyle doya doya sizlerle hasret gidermek için bir defa daha Bursa’dayız. Maşallah bu ihtişam Bursa’nın nereden nereye geldiğini gösteriyor. Bursa yine 2023’ü şahlandırmaya hazır mı? Size inanıyorum, size güveniyorum. Biliyorum ki inşallah 2023 Bursa’da farklı bir coşkuya, farklı bir heyecana vesile olacak. Osmanlı’yı beylikten cihan devletine taşıyan Bursa’nın Türkiye’nin yüzyılının da lokomotif kenti olmaya hazırlandığını görüyorum. Her köşesi başka bir gönül sultanını konuk eden bu mübarek kentin girdiğimiz her uğraşta dayanağını de, duasını da daima yanımızda bulduk. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da birlikte inşa edeceğiz.

“ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ PROBLEM YOKTUR”

Sanayinin, ticaretin, tarımın, denizin, dağın, yeşilin, huzurun, kuruluşun kenti Bursa bizimle birlikte olduğu surece Allah’ın müsaadesiyle üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yoktur. Merhum Tanpınar’ın tabiri ile, her anı güne, saate, mevsime denk bu kente teşekkürümüzü 20 yıldır daima yapıtla, hizmetle, yatırımla ödedik. Bugün de hem kentimizi hakkı olan eser ve hizmetlere kavuşturmak, hem de sizlerle muhabbet etmek üzere Bursa’dayız. Törenimizden sonra gençlerimizle coşkulu bir buluşma gerçekleştireceğiz. Gençler buluşmaya hazır mısınız? Akabinde da Bursa Ticaret ve Sanayi Odamızın düzenlediği İktisada Bedel Katanlar Ödül Töreni’nde, üretimi ile istihdamı ile ihracatı ile ödediği vergi ile ülkemize katkı sağlayan iş insanlarımız ile birlikte olacağız.

Şimdi açılışını yapacağımız yatırımları şöyle kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğitimde, anaokulundan liseye, pansiyondan spor salonuna, bina güçlendirmesinden atölyeye kadar çeşitli ilçelerimizde 127 farklı yatırımı resmen bugün açıyoruz. Bursa Uludağ ve Bursa Teknik Üniversitelerimizin tamamlanan alt yapı ve binalarının resmi açılışını yapıyoruz. Mudanya Üniversitemizin de fakülte, yükse okul, enstitü, araştırma merkezi ünitelerini bu eğitim öğretim yılında resmen faaliyete açıyoruz.

“BU BARAJLARINIZ OLMAZSA KURAKLIKLA UĞRAŞ EDEMEZSİNİZ”

Sağlıkta, çeşitli ilçelerimizde imali tamamlanan sıhhat merkezlerimizin ve öbür tesislerin açılışını gerçekleştiriyoruz. Adalette, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi binası ile Orhangazi ve Gemlik Adliye binalarının, güvenlikte emniyet müdürlüğümüzün çeşitli hizmet binalarının resmi açılışlarını bugün yapıyoruz. DSİ tarafından 1 milyar 745 milyon liralık yatırımla tamamlanan 14 milyar metreküpün üzerinde su depolama kapasitesine sahip Gemlik Büyükkumla Barajı’nı da buradan resmen hizmete açıyoruz. Malum kuraklık var. Soruyorlar, deva ne? Deva işte bizim de yaptığımız üzere baraj, baraj, baraj. Şayet bu barajlarınız olmazsa kuraklıkla çaba edemezsiniz.

TOKİ’nin Dusunbey’in Karyağmaz köyünün Mustafa Kemalpaşa ilçemize nakledilmesi için yaptığı 404 konut ve ahırın Orhangazi’de inşa edilen 292 konutun, Orhaneli’de inşa edilen 148 konutun, Gemlik’te tamamlanan 224 konutun dönüşümünün resmi açılışını da bugün buradan yapıyoruz. Tarım Bakanlığımızın çeşitli üniteleri tarafından tamamlanan destekleme projelerinin ayrıyeten çeşitli kurumlarımıza ilişkin hizmet binalarının onarımların resmi açılışlarını da buradan gerçekleştiriyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyemiz yeni bedeli 4,6 milyar lirayı geçen 67 farklı projeyi Bursamıza kazandırdı. Ortalarında Dağyenice Doğal Ömür Merkezi’nin, Gökdere Millet Bahçesi’nin, çok sayıda yol imali ve asfaltlaması, spor tesisi inşası, otopark, etraf düzenlemesi, araç alımı, arıtma tesisinin de bulunduğu bu yatırımların resmi açılışını da buradan yapıyoruz.

“ŞEHRİMİZE GÜZEL OLSUN”

Aynı biçimde ilçe belediyelerimizin tamamlanan yatırımlarını da resmen hizmete açıyoruz. Bugün ayrıyeten özel kesimimizle kentimize kazandırılan yatırım meblağı yaklaşık 17 milyar lirayı ve aktüel sayıyla 30 milyar lirayı bulan 19 bine yakın istihdam sağlayacak 128 tesisin de resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Toplam yatırım meblağları şimdiki sayıyla 12 milyar liraya varan kamu yatırımları ile 30 milyar liraya ulaşan özel dal yatırımlarının kentimize güzel olmasını diliyorum. Kimi ek, kimi yeni yatırım olarak hayata geçirilen projelerin sahiplerine baktığımızda çabucak tamamının ülkemizin gurur abidesi şirketleri olduğunu görüyoruz. Kentimizin tüm bu yatırımlara kavuşmasına vesile olan Bakanlıklarımıza, kurumlarımıza, belediyelerimize, hayır severlerimize, iş dünyamıza teşekkür ediyorum.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu