Manşet Orta SiyasetManşet Sağ SiyasetSiyaset

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Cudi’yi, Gabar’ı, Tendürek’i, Bestler Dereler’i artık terörden temizlemiş durumdayız

Paylaş:

BİTLİS (AA) – Bitlis programı kapsamında, Bitlis Polisevi’nde düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri ile İftar Buluşması”na katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, iftardan sahura, şehir şehir milletle kardeşlik soflarında buluştuklarını söyledi.

Yılmaz, ulaştırmadan sağlığa, eğitimden çevre ve şehirciliğe kadar her alanda Türkiye’yi yatırımlarla ilmek ilmek dokuduklarını, kaybedecek tek bir saatlerinin olmadığı bilinciyle mücadele bayrağını hep daha yukarılara taşımaya çalıştıklarını vurguladı.

Türkiye’yi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat yoluyla büyütme hedeflerini adım adım hayata geçirdiklerini anlatan Yılmaz, vatandaşlar arasında yapmadıkları gibi iller ve bölgeler arasında da asla ayrım yapmadıklarını ifade etti.

Ankara’dan İstanbul’a, İzmir’e hizmet götürürken, Muş’u, Bitlis’i, Şırnak’ı ihmal etmediklerini dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti:

“Deprem nedeniyle 104 milyar dolarlık ilave yükle karşılaşmış olsak da Türkiye yüzde 4,5 gibi iyi bir oranda büyüdü geçen yıl. Milli gelirimiz ilk kez 1,1 trilyon doların üzerine çıktı ve kişi başına milli gelirimiz ilk kez 13 bin doları aştı. İşsizlik oranı bugün yayınlandı. Geçen yılın işsizlik oranı. Yüzde 9.4 oldu. Tek haneli gerçekleşti çok şükür. Geçen yılın ortasında, orta vadeli programı hazırlarken 10,1 diye tahmin etmiştik bizim tahminimizden de daha iyi oldu. Özellikle genç istihdamındaki artış çok sevindirici. Sağlık çalışanlarımızdan emeklilerimize, işçilerimizden çiftçilerimize kadar toplumumuzun tüm kesimlerinin refahını artırmak için gayret ediyoruz. Hem aldığımız tedbirlerin hem de uyguladığımız ekonomi programlarının etkisiyle yılın ikinci yarısında enflasyonda belirgin bir düşüşe hep birlikte şahit olacağız inşallah.”

“Vesayet odaklarını tasfiye ettik”

Yılmaz, kalıcı sosyal refah ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için fiyat istikrarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, ekonominin daha istikrarlı büyümesi ve sosyal refahın kalıcı olması için bu mücadeleyi başarmak zorunda olduklarını kaydetti.

Demokrasiyi güçlendirdiklerini, vesayet odaklarını tasfiye ettiklerini, bir taraftan da tüm Türkiye’de imar ve ihya faaliyetini sürdürdüklerini belirten Yılmaz, “Cudi’yi, Gabar’ı, Tendürek’i, Bestler Dereler’i artık terörden temizlemiş durumdayız. Gerçekten bir huzur ve güven iklimi hakim. Eskiden çok farklı konuşulan yerler şu anda huzur ortamı içinde insanımızın ziyaret ettiği yerler. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm sorunları kaynağında kurutma anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz, Bitlis’e önemli hizmetler kazandırdıklarını, son 21 yılda 50 milyar lirayı aşan yatırım yaptıklarını, özel sektör yatırımlarıyla da kendinden söz ettirmeye başlayan Bitlis’in tekstil alanında tüm bölgenin üretim merkezi haline geldiğini dile getirdi.

Bölgenin terör tehdidinden kurtulması, huzur ve güven ortamının pekişmesiyle yeni yatırımlar gelmeye devam edeceğinin altını çizen Yılmaz, şöyle konuştu:

“Hem ülkemizin diğer illerinden hem de dünyanın farklı köşelerinden insanlar artık buralara gezmeye geliyor, hiçbir endişe yaşamadan güzellikleri görüyor. Bitlis merkezdeki dönüşüm de turizme ayrı bir güç verecek. Turizm deyip geçmemek lazım. Turizm için gelen ticaret de yapar, başka ilişkiler de geliştirir. Bitlis, Ahlat, Güroymak ve Tatvan’a doğal gaz arzını sağladık. Adilcevaz ve Hizan’a da doğal gaz arzı çalışmalarımız devam ediyor. Ahlat’ta tarihi ile ayağa kaldırdık. Cumhurbaşkanlığımızın da Ahlat’ta külliyesi var. Orayı da önümüzdeki dönemlerde çok daha aktif halde kullanacağız inşallah.”

Yerel seçimin yaklaştığını anımsatan Yılmaz, “Genel seçimlerde daha çok siyaset, ideoloji biraz daha öne çıkıyor. En azından yerelde ilimizi, ilçemizi düşünmemiz lazım. Oyumuzu verirken kim daha iyi hizmet edecek diye bakmamız lazım. Biz inanıyoruz ki Bitlis’te, merkezde ve ilçelerde AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na vereceğiniz her oy o ilçelerin geleceğine verilmiş oydur.” değerlendirmesinde bulundu.

Programa Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, AK Parti İl Başkanı Kadir Köstekçi, belediye başkan adayları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, yatırımcılar ve davetliler katıldı.

Muhabir: Şener Toktaş

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu