Siyaset

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan ekonomi için iddialı sözler: Ekonomiyi bir ayda ayağa kaldırırız

Paylaş:

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan Haberler.com Youtube kanalına konuk olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı, ittifaklar ve seçimler üzere kıymetli mevzular ile ilgili sorulan sorulara karşılık verdi. Babacan’ın ekonomiyi ne kadar müddette ayağa kaldırırsınız sorusuna verdiği yanıt ise epeyce konuşuldu.

”1 AYDA EKONOMİYİ DÜZELTİRİZ”

AK Parti iktidarında daha evvelden iktisattan sorumlu bakan olarak misyon yapan Babacan, ”DEVA Partisi geldiğinde ne kadar müddette bir şeyler rayına oturur” sorusuna ”İlk bir ayda iktisatla ilgili kurumların tamamını ayağa kaldırmak mümkün. Çok kolay. Merkez Bankası, SPK ve BDDK bunların iç tertipleri ile iç tertip şemasıyla ilgili yanlış işler var. Onları düzeltmek birkaç günlük iş. Çabucak düzgün ve işin ehli ve dürüst insanları bu kurumların başına getirmek en fazla 3-4 hafta. Onun için bir ayda ekonomik kurumları ayağa kaldırırız” tabirlerini kullandı.

”6 AY İÇERİSİNDE KRİZ İKLİMİ ORTADAN KALKAR”

Babacan kelamlarında bakanlık devrine atıf yaparak ”biz daha evvel yaptık, sıfırdan kaç tane kurum kurduk” dedi. Ayrıyeten Babacan buralarda vazife vereceği isimler hakkında da konuştu. Babacan,11 yıl ekonomi idaresinin başında olduğunu söyleyerek ”yüzlerce değil binlerce arkadaşımız var” açıklamalarında bulundu. Ali Babacan son olarak, ”Dürüst ve işi bilen beşerlerle bir takım oluşturduğunuzda en geç 6 ay içerisinde kriz iklimi ortadan kalkar” açıklamalarını yaptı.

”BEN HİÇBİR VAKİT DOLAR KURU SÖYLEM ETMEDİM’

”Dolar kuru geriler mi?” sorusuna da karşılık veren Babacan, 11 yıldır dolar kuru söylem etmediğini söyledi. Babacan, ”Ben dolar kuru şuraya iner, buraya çıkar demedim. Zira bizim siyasetimiz özgür piyasa. Fakat sapasağlam Merkez bankasıyla özgür piyasa. Enflasyonla çabayı önceleyen bir merkez bankasıyla.” sözlerini kullandı.

Görev olduğu sırada kur fiyatlarını söyleyen Babacan, ”2002 yılında iktisat idaresini teslim aldık dolar kuru 1.50 TL, ben Dışişleri Bakanı oldum dolar kuru 1.30 TL. Tıpkı devirde Türkiye’nin ihracatı 36 milyar dolardan 108 milyar dolara, ulusal gelir 3.500 dolardan 11 bin dolara çıktı. Kıymetli olan döviz kurunda olan istikrardır. Kurun özgür piyasa şartlarında oluşmasıdır. Lakin bunu yaparken de merkez bankasının sapasağlam bir para siyasetiyle güçlü bir döviz rezerviyle fiyat istikrarını sağlamasıdır” dedi.

FAİZ İNDİRİMİ YORUMU

Faiz indirimlerine de yorum yapan Babacan, ”Enflasyon %200’e çıkmışken faizler bir puan artmış ne inmiş ne. Büsbütün halkın gözünü boyamak için yapıyorlar. Piyasada %35-40’tan daha aşağı kredi bulabilen var mı, yok. Merkez bankasının faizi inince piyasa faizi inmiyor ki” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu