GüncelGündem

“Devletin içindeki çete yapılanmalarıyla ilgili iddiaların araştırılması” önerisi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi

Paylaş:

TBMM Genel Heyeti’nde bugün; HDP Kümesi’nin, “Devlet içindeki çete yapılanmalarıyla ilgili tezlerin araştırılması” emeliyle verdiği Meclis Araştırma önergesinin gündeme alınması önerisi görüşüldü. Önergenin münasebetini HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, açıkladı.

“TBMM SÜRATLİCE EL ATMALI”

Çepni, “Tüm toplumun büyük bir tasayla izlediği çeteleşme, mafyalaşma, bunların devletle bağlantısı ve siyasi cinayetlerle ilgili tezlerin araştırılmasını istiyoruz. Doğal olarak da TBMM’nin bu bahiste yapması gereken en temel işlerden bir adedinin buna süratlice el atması ve bu mevzuda direkt bir sorumluluk almasını beklemektir.” dedi.

“TÜRKİYE TARİHİ AYDINLATILMAMIL CİNAYETLERLE DOLUDUR”

Faili meçhul cinayetlere dikkat çeken Çepni, “Türkiye tarihi bir teki dahi aydınlatılmamış cinayetlerle doludur; binlerce faili meçhul gözaltında kayıplar ve siyasi cinayetler. Bırakın bu cinayetlerin, bu hataların aydınlatılmasını, bırakın bunlarla ilgili sağlıklı bir kovuşturmanın yürütülmüş olmasını, tam bilakis tüm bu hatalar neredeyse bir yönetme biçimi haline gelmiştir; katiller bırakın cezalandırılmayı ödüllendirilmişlerdir. Göstermelik yargılamalarla kimi mahkeme kararları ortaya çıkmasına karşın sonuçta gördüğümüz gerçek şu ki bütün bu katiller ve şebekeler sonuçta ödüllendirilmişlerdir.” diye konuştu.

“TETİĞİ ÇEKENLER GÖSTERMELİK CEZA ALMIŞTIR”

Suçluların kâfi cezaları almadığını tabir eden Murat Çepni, şunları söyledi: “Tetiği çekenler göstermelik olarak ceza almıştır lakin tetiği çektirenler, bunun gerisindeki şebekeler gizlenmiş ve bunlar direkt siyasetin merkezine yürümüşlerdir. Türkiye’de çeteleşme ve uyuşturucu trafiği artık çok çıplak bir biçimde yaşanıyor. Sokaklar uyuşturucu çetelerinin, mafyaların, mafya babalarının hesaplaşma yerine dönüşmüş durumdadır ve bu hesaplaşmalar içerisinde hatasız beşerler yoldan geçerken, meskeninin balkonunda otururken hayatlarını kaybetmişlerdir. Sokaklar hata şebekelerinin hesaplaşma yerine dönüşmüştür. Uzun namlulu silahlarla çeteler birbiriyle hesaplaşmaya girişmişlerdir ve memleketler arası uyuşturucu çetelerinin baronları, çete şefleri Türkiye’yi yer edinmişlerdir, yurt edinmişlerdir.”

“MUTLAK BERBATLIĞIN TİMSALİDİR”

HDP’nin önergesi üzerine YETERLİ Parti Kümesi ismine kelam alan Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, “Demokratik devletler yasal düzenekler dışında hiçbir adım atmaz, legal kuralların dışına çıkmaz; aksi takdirde devlet olma vasfını, devlet olma meşruiyetini kaybeder, egemenliğini yitirir. Tarih boyunca birçok ülkede devleti içeriden ele geçirmeye ya da devletle iş birliği yapmaya yeltenen bu çeşit yapılanmalar var olmuştur. Bunlar, mutlak berbatlığın timsalidir. Ülkemizde de misal teşebbüsler olmuştur, olmaya devam etmektedir. Bu cins yapılanmalar kalleştir zira kendilerine ilişkin olmayan imkanları kendi çıkarları için kullanıp bunu ideoloji ve kıymetler madrabazlığıyla yasallaştırmaya çalışırlar; kalleştirler zira kendilerine ilişkin olmayan imkanları istismar ederler; kalleştirler zira gasp ettikçe ideolojik telaffuzlarını abartırlar, ezdikleri pahaları kutsadıklarını öne sürerler; kalleştirler zira olmayan düşmanlar yaratırlar” diye konuştu.

MEHMET AĞAR’IN KELAMINI HATIRLATTI

CHP Kümesi ismine konuşan Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, tam 30 yıl evvel bugün öldürülen araştırmacı gazeteci, müellif Uğur Mumcu’yu anarken, “Uğur Mumcu katledildiğinde periyodun İçişleri Bakanı, bugün de ismi bir dizi karanlık işlerle anılan Mehmet Ağar’ın ‘Tuğlayı çekersek duvar yıkılır’ kelamı vicdan sahibi olan herkesin yüreğini dağlamaktadır” dedi.

“SİNAN ATEŞ BELGESİ, KAPATILMAK İSTENİYOR”

Aytekin, “Türkiye’de devlete sızan ve hukukun dışına çıkanlar, sırtı sıvazlananlar toplum vicdanında büyük travmalara sebep oldu. Metin Göktepe, Musa Anter, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Onat Kutlar, Necip Hablemitoğlu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Tahir Elçi; daha geriye gittiğimizde Ümit Kaftancıoğlu, Cavit Orhan Tütengil ve Abdi İpekçi… Hepsi devletin içerisine sızmış çetelerin, hata örgütlerinin, yabancı servislerin kurbanıdır ve tüm bunlarla ilgili gerçek bir hesap sorma tüm ailelerin ve toplumun beklentisidir. Derin mahfillerde belgelerin karartılmasına bir sefer göz yumulduğunda faili meçhuller sürmeye devam eder. Bugün ise Sinan Ateş belgesi birebir zihniyet tarafından kapatılmak istenmektedir. TBMM bu karanlıkla yüzleşmek, üzerine gitmek zorundadır; bunu adaletin gelmesi için yapmak zorundadır. Buradan bir kere daha güçlü bir formda söylüyoruz; o tuğla çekilecekse çekilsin ve o duvar yıkılacaksa yıkılsın. Kâfi ki gerçekler ve gerçek failler ortaya çıksın” diye konuştu.

“KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMADIK”

Ak Parti Kümesi ismine kelam alan Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Bir devir ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan kelamda babaların racon kestiği Türkiye’yi hukuktan diğer sistemlerin geçerli olmadığı bir düzeye getirdik. Bilhassa uyuşturucu kabahatleriyle gayret ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Dünyada uyuşturucu hatalarına en ağır cezaların verildiği ülkelerin başında geliyoruz” dedi.

AK PARTİ VE MHP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

HDP’nin “devlet içindeki çete yapılanmalarla ilgili savların araştırılması” için verdiği önergenin öne alınması önerisi AK Parti ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

Kaynak: ANKA / Aktüel

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu